Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Teun Buijs: Musieliśmy wygrać ten mecz

Teun Buijs: Musieliśmy wygrać ten mecz

Siatkarki Atomu Trefla Sopot w 5. kolejce spotkań w Lidze Mistrzyń wygrały z Gent Dames 3:0. Pojedynek w Belgii nie należał jednak do najłatwiejszych, ponieważ rywalki stawiły zacięty opór. - Wywarły na nas presję zagrywką - przyznał opiekun Atomu, Teun Buijs.

O tym, że w Champions League nie ma łatwych pojedynków, przekonały się ostatnio mistrzynie Polski, Atom Trefl Sopot. Siatkarki znad morza udały się bowiem do Belgii, by zmierzyć się z teoretycznie najłatwiejszym rywalem w grupie – Gent Dames. W pierwszym meczu obu drużyn padł wynik 3:0 dla „Atomówek” i było to dosyć jednostronne widowisko. Teraz Izabela Bełcik i jej partnerki również były faworytkami. – Zapowiadano nas jako faworyta tego spotkania i faktycznie musieliśmy wygrać ten mecz – powiedział trener sopocianek, Teun Buijs.

W Belgii boiskowa sytuacja nie wyglądała już tak kolorowo, jak w spotkaniu nad Wisłą. Gospodynie zwłaszcza w pierwszym secie grały z Atomem jak równy z równym i o wygranej 25:23 zadecydowała sama końcówka. Łatwe zwycięstwo w partii numer dwa nieco uśpiło mistrzynie Polski, które ponownie miały duże problemy ze zdobywaniem punktów w partii trzeciej. – Bez wątpienia nasze przeciwniczki nie ułatwiały nam gry – wprost przeciwnie. Wywarły na nas presję dobrą zagrywką i prezentowały momentami bardzo sprytną i mądrą siatkówkę. Jestem zadowolony z wyniku. Szczególnie zaś z tego, że nie straciliśmy w tym spotkaniu nawet seta – dodał szkoleniowiec Atomu.

Po raz kolejny bardzo dobrą formę zasygnalizowała Anna Podolec. Była reprezentantka Polski zaliczyła istne wejście smoka w hitowym meczu z Chemikiem Police, zdobywając 17 punktów w przeciągu 2,5 seta. Ten znakomity występ zagwarantował jej miejsce w wyjściowym ustawieniu w pojedynku z Gent Dames. Na ławce rezerwowych zasiadła zaś Holenderka Judith Pieteresen.Rywalizacja na tej pozycji z Anią jest trudna, ale jesteśmy w takim momencie sezonu, kiedy każda dziewczyna w naszym składzie jest naprawdę potrzebna zespołowi – odniosła się do sportowej rywalizacji o miejsce w składzie Pieteresen.

źródło: atomtrefl.pl, inf. własna