Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Polscy kadeci w finale mistrzostw EEVZA

Polscy kadeci w finale mistrzostw EEVZA

Reprezentacja Polski kadetów pokonała w półfinale mistrzostw strefy EEVZA zespół Ukrainy 3:1. Jutro w estońskim Tartu podopieczni trenera Sebastiana Pawlika zmierzą się w meczu finałowym z obrońcą tytułu - reprezentacją Rosji.

Musimy zwrócić szczególną uwagę na leworęcznego atakującego ukraińskiego zespołu. To zdecydowanie wyróżniający się zawodnik tej drużyny, do którego kierowanych jest większość piłek. Ukraina „urwała" seta Rosji, więc nie możemy zlekceważyć przeciwnika i musimy podejść do meczu z pełną koncentracją i determinacją – mówił przed półfinałowym meczem rozgrywający reprezentacji Polski, Radosław Gil. Udało się – Polacy mimo nie najlepszego początku (przegrany pierwszy set do 21) przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę w ostatniej partii rozbijając rywali do 11.

W drugim półfinale Rosjanie, którzy bronią mistrzowskiego tytułu, pokonali 3:0 reprezentację Białorusi. To właśnie "Sborna" będzie jutrzejszym przeciwnikiem biało-czerwonych w finale.

Polska – Ukraina 3:1
(21:25, 25:19, 25:19, 25:11)

Polska: Kochanowski, Ziobrowski, Fornal, Niemiec, Kwolek, Droszyński, Masłowski (libero) oraz Ciesiółka, Stelmach i Woch

Rosja – Białoruś 3:0
(25:21, 25:13, 25:21)

źródło: inf. własna, PZPS