Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Liga Mistrzyń: Bez niespodzianki w Dąbrowie Górniczej

Liga Mistrzyń: Bez niespodzianki w Dąbrowie Górniczej

Siatkarki Tauronu MKS Dąbrowa Górnicza w 5. kolejce grupy F Ligi Mistrzyń podejmowały liderki tabeli - Dinamo Kazań. Po raz kolejny lepsze okazały się siatkarki rosyjskiego klubu, które tym razem zwyciężyły bez straty seta.

W pierwszym secie dąbrowianki prowadziły na samym początku (9:6), po czym do głosu doszły zawodniczki Dinama. Po serwach Antonelli Del Core wyrównały stan seta na 11:11, a wkrótce potem prowadziły 14:12. Dwupunktowa przewaga przyjezdnych utrzymała się do stanu 18:16, po czym po ataku Larson-Burbach było już 19:16 dla Dinama. Gospodynie pomimo tak niekorzystnego wyniku nie poddawały się i walczyły o każdą piłkę. Taka gra opłaciła się, skutecznie na środku siatki zagrała Eleonora Dziękiewiecz i to głównie dzięki tej zawodniczce doszło do wyrównania (19:19). Wynik remisowy utrzymał się do stanu 21:21, wówczas to serię błędów własnych popełniły gospodynie i w efekcie tego przegrały pierwszą partię w stosunku 22:25.

W drugiej odsłonie uwidoczniła się wyraźna przewaga rosyjskiej drużyny. Nie do zatrzymania w ataku była Jekaterina Gamowa, która raz za razem punktowała i zdobywała cenne oczka dla swojej drużyny. Na pierwszej przerwie technicznej było 8:2 dla ekipy Dinama. Gospodynie miały problemy ze skończeniem ataków z pierwszego tempa i często nadziewały się na szczelny blok swoich rywalek. Nieco ożywienia w poczynania MKS-u wniosła Joanna Staniucha-Szczurek, lecz było to za mało na dobrze dysponowaną rosyjską drużynę. Seria błędów własnych Dinama nie miała większego wpływu na przebieg spotkania, dąbrowianki przegrywały wówczas 8:10. Bardziej doświadczona ekipa z Kazania przyśpieszyła swoją grę i na efekty tego nie trzeba było długo czekać. Tym razem punkty w ataku zdobywała Regina Moroz i Dinamo Kazań prowadziło 17:13. W końcówce tego seta MKS zbliżył się na dwa punkty do swoich rywalek (21:23), lecz było to wszystko, na co stać było podopieczne trenera Nicoli Negro. Seria błędów własnych była przyczyną porażki dąbrowianek w drugiej partii.

Niemająca nic do stracenia drużyna MKS-u rozpoczęła trzeciego seta od prowadzenia 4:2. Tym razem więcej błędów popełniały zawodniczki drużyny gości, które na pierwszej przerwie technicznej przegrywały 6:8. Po czasie Dinamo wyrównało na 9:9 i zaczęło dominować na boisku. Pierwszoplanową postacią po raz kolejny okazała się być Jekaterina Gamowa, która zagrała skutecznie w bloku i ataku, a przyjezdne prowadziły 14:12. Gospodynie były w odwrocie – myliły się w ataku, ponadto często nadziewały się na szczelny blok swoich rywalek. Rosyjska drużyna z każdą akcją powiększała swoją przewagę i w końcówce prowadziła 22:18. Seta punktowym blokiem na Katarzynie Zaroślińskiej zakończyła Irina Małkowa i Dinamo wywiozło z Dąbrowy Górniczej cenne trzy punkty.

Tauron MKS Dąbrowa Górnicza – Dinamo Kazań 0:3
(22:25, 21:25, 20:25)

Tauron MKS Dąbrowa Górnicza: Zaroślińska (11 pkt.), Dziękiewicz (6), Gonzaga (6), Adams (6), Skowrońska (4), Cemberci Kirdar (3), Strasz (libero) oraz Staniucha-Szczurek (2), Urban (1) i Kaczmar
Dinamo Kazań: Gamowa (18 pkt.), Del Core (10), Larson-Burbach (8), Małkowa (7), Moroz (5), Rossamachina (3), Ułanowa (libero) oraz Popowa, Starczewa i Melnikowa