Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Liga Mistrzyń: Atom Trefl Sopot bez straty seta w Belgii

Liga Mistrzyń: Atom Trefl Sopot bez straty seta w Belgii

Zespół Atomu Trefla Sopot w meczu rewanżowym przeciwko VDK Gent Dames musiał się nieco spocić, aby odnieść zwycięstwo 3:0. We własnej hali belgijska ekipa okazała się dużo waleczniejsza, stawiając w pierwszej i trzeciej partii zacięty opór.

Siatkarki Atomu Trefla Sopot nie spodziewały się takiego początku pierwszej partii. Zespół VDK od pierwszych piłek pilnował wyniku i wyszedł na jedno-, dwupunktowe prowadzenie. Po akcji Julii Szeluchiny atomówki traciły do rywalek jedno oczko (6:7), zaś po błędzie Anny Podolec ponownie dwa (7:9). Dopiero po błędzie gospodyń sopocianki wyszły na prowadzenie 13:12, jednak blok na Briżitce Molnar znów dał wynik remisowy (15:15). Po nieudanej kiwce atomówek zespoły zeszły na drugą przerwę techniczną przy stanie 16:15 dla VDK Gent Dames. Podopieczne Teuna Buijsa w pierwszej partii zdecydowanie nie mogły znaleźć recepty na przełamanie gry rywalek. Wynik wciąż oscylował w okolicach remisu. Dzięki Molnar sopocianki wyszły na prowadzenie 23:22, zaś seta na ich korzyść zakończyła Zuzanna Efimienko (25:23).

Zdecydowanie lepiej mistrzynie Polski rozpoczęły drugą odsłonę. Po skutecznej akcji Efimienko prowadziły 5:1, zaś podczas pierwszej przerwy technicznej 8:2. Gospodynie jednak nie odpuszczały i po ataku Verstrepen zmniejszyły straty do czterech oczek (5:9). Tym razem jednak sopocianki utrzymywały swój wysoki poziom i po akcji Szeluchiny znów prowadziły siedmioma punktami (14:7). Na drugą przerwę techniczną zespoły zeszły po kiwce Izabeli Bełcik i przewadze Atomu Trefla 16:10. Podopieczne trenera Buijsa nie ustrzegły się błędów, jednak w tym secie pomyłki nie niosły za sobą poważniejszych konsekwencji. Po kontrze Anny Podolec było już 19:13 dla sopocianek. W końcówka świetnie spisały się Leys i Molnar, a Atom Trefl wygrał 25:14.

Trzeci set rozpoczął się po myśli Atomu Trefla, który po ataku Podolec wyszedł na prowadzenie 3:1. Gospodynie jednak szybko wyrównały, zaś po bloku na Molnar wyszły na prowadzenie 8:6. Zawodniczki VDK nie ustrzegły się jednak błędów, a po jednym z nich znów mieliśmy remis (10:10). Sopocianki również nie mogły utrzymać równego rytmu gry, co chwila zdobywały przewagę i traciły ją. Podczas drugiej przerwy technicznej prowadziły tylko 16:14, a po ataku Szeluchiny z obejścia – 19:17. W końcówce mistrzyniom Polski udało się zwiększyć przewagę do czterech oczek (21:17), a w konsekwencji zwyciężyć 25:22 i w całym meczu 3:0.

VDK Gent Dames – Atom Trefl Sopot 0:3
(23:25, 14:25, 22:25)

VDK Gent Dames: Versytepen (11 pkt.), De Valkeneer (7), Catry (7), Goliat (6), Divoux (2), Verhulst (2), Lemey (libero) oraz De Schrijver i Van Cleemputte
Atom Trefl Sopot: Podolec (14 pkt.), Leys (13), Efimienko (11), Molnar (9), Szeluchina (6), Bełcik (3), Zenik (libero) oraz Kaczorowska