Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Grzegorz Kukla: Gwardia nie jest poza zasięgiem innych rywali

Grzegorz Kukla: Gwardia nie jest poza zasięgiem innych rywali

- Nigdy się nie poddajemy i walczymy do samego końca. Staramy się również wzajemnie motywować. Zawsze możemy też liczyć na skuteczne rady trenera Janczaka - mówi libero Victorii PWSZ Wałbrzych, Grzegorz Kukla.

W miniony weekend siatkarze Victorii PWSZ Wałbrzych ograli w wyjazdowym pojedynku AZS Zielona Góra. Gospodarze ambitnie walczyli o sprawienie niespodzianki, ale udało im się wygrać tylko jedną odsłonę. – W pierwszym secie od początku wszystko szło po naszej myśli, a rywale nie stawiali nam zbyt dużego oporu, jednak w drugiej partii sytuacja odwróciła się. Długo przegrywaliśmy. Dopiero w końcówce seta, dzięki znakomitej grze naszego zespołu oraz dużej liczbie błędów po stronie przeciwnika, udało nam się wygrać. Podobna sytuacja była również w trzeciej odsłonie, jednak tym razem z powodu licznych błędów własnych nie udało nam się odnieść zwycięstwa. 4. set od początku należał do nas, a dzięki temu zdobyliśmy komplet punktów – powiedział libero wałbrzyskiego zespołu, Grzegorz Kukla.

Obecnie podopieczni Krzysztofa Janczaka plasują się na drugim miejscu w grupie drugiej, a jedynej porażki doznali jak na razie z Gwardią Wrocław. – Zawodnicy Gwardii są zgrani, ponieważ grają ze sobą już drugi sezon. Ich gra osiąga coraz wyższy poziom, od kiedy trenują pod okiem Piotra Lebiody. Nie są jednak poza zasięgiem innych rywali, co udowodnimy w sobotnim spotkaniu – zapowiada zawodnik Victorii, która w dwóch spotkaniach (z Chrobrym Głogów oraz Astrą Nowa Sól) pokazała charakter. Przegrywała już bowiem 1:2, a jednak oba pojedynki udało jej się rozstrzygnąć na swoją korzyść. – Nigdy się nie poddajemy i walczymy do samego końca. Staramy się również wzajemnie motywować. Zawsze możemy też liczyć na skuteczne rady trenera Janczaka – dodał Kukla.

Teraz wałbrzyszan czeka pojedynek we własnej hali z Gwardią. Będzie on miał kluczowe znaczenie dla dalszych losów obu zespołów. Jeśli przyjezdni odniosą zwycięstwo, to praktycznie zapewnią sobie pierwsze miejsce w grupie po rundzie zasadniczej, a co za tym idzie – również dziewięciopunktową zdobycz na starcie kolejnej fazy rozgrywek. – Gwardia nie musiała grać do tej pory pod presją, ponieważ straciła dopiero dwa sety w rozgrywkach, więc nie wiemy, jaka jest jej odporność. Chcemy się o tym przekonać w najbliższym meczu – zakończył libero Victorii.