Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Challenge Cup: VC Oudegem bez szans we Wrocławiu

Challenge Cup: VC Oudegem bez szans we Wrocławiu

Nie było żadnej niespodzianki w pierwszym meczu 1/16 finału Challenge Cup kobiet pomiędzy Impelem Wrocław a VC Oudegem. Podopieczne Tore Aleksandersena zwyciężyły 3:0, w pierwszej i trzeciej partii deklasując rywalki.

Już początek pierwszego seta pokazał, że wrocławianki będą faworytkami meczu nie tylko na papierze. Szybko zdobyły prowadzenie 4:1, zaś podczas I przerwy technicznej miały przewagę sześciu punktów. Rzadko kiedy siatkarkom VC Oudegem udawało się zdobyć dwa punkty z rzędu. Zawodniczki Impelu natomiast grały bezbłędnie i podczas kolejnej przerwy miały już dziesięć punktów przewagi. Na dwa punkty rywalek potrafiły odpowiedzieć czterema. Przy stanie 20:8 o czas poprosił szkoleniowiec VC, jednak na nic się to nie zdało. Ostatni punkt w tej partii padł łupem Bogumiły Pyziołek, a Impel triumfował 25:10.

Dość niespodziewanie belgijska drużyna wyszła na początku drugiego seta na prowadzenie (2:1). Gospodynie jednak szybko ochłodziły głowy rywalek i po akcji Katarzyny Mroczkowskiej ich przewaga wynosiła już 6:2. Podopieczne Tore Aleksandersena znów były w rytmie i podczas I przerwy technicznej prowadziły 8:4 dzięki skutecznemu zagraniu Makare Wilson. Wrocławianki szły do przodu jak burza, błyskawicznie powiększając przewagę do stanu 13:5. Wtedy też o czas poprosił trener VC Oudegem. Grę belgijskiego teamu próbowała ciągnąć Gillis, świetnie prezentując się w ataku i zagrywce (13:8). Kroku dotrzymywała jej Wioletta Szkudlarek, po akcji której VC traciło do Impelu tylko cztery oczka, a po chwili już tylko dwa. O czas poprosił trener wrocławianek. Krótka rozmowa spowodowała, że zawodniczki Impelu skoncentrowały się i pilnowały trzy-, czteropunktowej przewagi. Po ataku Wilson gospodynie znów prowadziły wysoko (22:17). Atak Kaczor dał Impelowi pierwszą piłkę setową, jednak z wybuchem radości wrocławianki musiały się jeszcze chwilę wstrzymać. Udało im się zakończyć partię wynikiem 25:20 po akcji Mroczkowskiej.

Trzecią odsłonę gospodynie rozpoczęły spokojnie, ale od dwupunktowego prowadzenia. Po ataku Kaczor było 4:2, zaś zbicie Kąkolewskiej powiększyło przewagę do stanu 6:2. Podczas I przerwy technicznej wrocławianki miały bezpieczną, czteropunktową przewagę. Po czasie świetnie na zagrywce zaprezentowała się Kaczor, wykonując dwa asy serwisowe (10:4). Widać było, że siatkarki Impelu znów złapały wiatr w żagle tak silny jak w pierwszym secie. Podczas II przerwy technicznej prowadziły bowiem 16:5. Można powiedzieć, że końcówka tej odsłony to popis jednego aktora, czyli Impelu Wrocław. Po akcji Joanny Kaczor zespół z Dolnego Śląska mógł cieszyć się z wygranej 25:7 i 3:0 w całym meczu.

Impel Wrocław – VC Oudegem 3:0
(25:10, 25:20, 25:7)

Impel Wrocław: Mroczkowska (11 pkt.), Kąkolewska (6), Dirickx (5), Wilson (6), Pyziołek (7), Kaczor (18), Medyńska (libero) oraz Sieczka (2), Polak (1), Dozier (1) i Gryka (1)
VC Oudegem: Szkudlarek (4 pkt.), Tuifua (2), Callens (2), Ruysschaert (5), Gillis (11), Devreese (3), Neyt (libero) oraz De Brauwer i Daniels