Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Puchar CEV K: Pewny awans muszynianek do 1/4 finału

Puchar CEV K: Pewny awans muszynianek do 1/4 finału

W rewanżowym meczu 1/8 finału Pucharu CEV siatkarki Muszynianki Muszyna bez problemów pokonały SVS Post Schwechat. Polski zespół zanotował zwycięstwo bez straty seta, rozbijając przeciwniczki z Austrii zwłaszcza w trzeciej partii, wygranej do 8.

Mecz od początku układał się po myśli siatkarek Muszynianki. Pierwszą partię rozpoczęły one od prowadzenia 8:0. Po czasie spowodowanym przerwą techniczną zawodniczki austriackiej drużyny zaczęły odrabiać straty i zbliżyły się do polskiej ekipy na jedno oczko (7:8). Gra przez chwilę toczyła się punkt za punkt, ale przy stanie 11:10 siatkarki z Muszyny znów zaczęły przejmować inicjatywę i na drugiej przerwie technicznej wygrywały 16:13. Trzypunktowa przewaga gospodyń utrzymała się już do końca seta, choć w końcówce muszynianki prowadziły nawet 23:18. Ostatecznie zwyciężyły jednak 25:22.

Początek drugiej odsłony okazał się szczęśliwszy dla ekipy gości. Przyjezdne wyszły bowiem na prowadzenie 3:1. Sytuacja jednak szybko uległa zmianie i na pierwszej regulaminowej przerwie w secie górą były podopieczne Bogdana Serwińskiego (8:7). Po wznowieniu gry ich przewaga zaczęła wzrastać i wkrótce była pięciopunktowa (16:11). Wysokie prowadzenie gospodyń utrzymywało się do stanu 21:15. Wtedy straty zaczęły odrabiać zawodniczki z Austrii, które zbliżyły się do Polek na dwa oczka (19:21). Końcówka okazała się zacięta. O końcowym zwycięstwie Muszynianki zadecydowała bowiem gra na przewagi (26:24).

Rozpędzona polska ekipa z impetem otworzyła kolejnego seta, od prowadzenia 4:0. Chwilę potem przewaga Polek była już sześciopunktowa (8:2). Po przerwie technicznej gospodynie nie zwalniały tempa. W efekcie na drugi regulaminowy czas zespoły schodziły przy wyniku 16:6 dla Muszynianki. Po wznowieniu rywalizacji obraz gry nie uległ zmianie. Punkty wciąż zdobywała tylko polska ekipa, która niebawem wygrywała aż 20:6. Zespół z Muszyny rozbił w tym secie rywalki, wygrywając 25:8, a w całym spotkaniu 3:0.

Muszynianka Muszyna – SVS Post Schwechat 3:0
(25:22, 26:24, 25:8)

Polski Cukier: Mazurek, Piątek, Różycka, Wojcieska, Jagieło, Sosnowska, Maj (libero) oraz Kurnikowska, Mucha i Jasińska
SVS: Chukwuma, Sandor, Herelova, Enzinger, Rimser, Marković, Huber (libero) oraz Schmit i Jankovsky