Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > MOS Wola na 3. miejscu w turnieju Striezel Cup 2013

MOS Wola na 3. miejscu w turnieju Striezel Cup 2013

W turnieju w Dreźnie uczestniczyło 15 drużyn z 4 krajów: Austrii, Polski, Włoch i Niemiec. Drużyna Mateusza Jaworskiego rozegrała 7 spotkań i zajęła 3. miejsce. Gospodarze cieszyli się bardzo, gdyż po raz pierwszy od 2008 roku wygrała drużyna z Niemiec.

W dniach 6-9 grudnia drużyna UMKS-u MOS Wola Warszawa w kategorii młodzików brała udział w międzynarodowym turnieju 12. Striezel Cup 2013 w Dreźnie. W turnieju uczestniczyło 15 zespołów z 4 państw europejskich. Stołeczna drużyna przebywała w Dreźnie na zaproszenie klubu VC Dresden, z którym współpracuje od wielu lat. Przed sezonem w tym roku na turnieju seniorów przebywała w Dreźnie drużyna drugoligowa MOS Wola. WBundeslidze w VC Dresden gra na wypożyczeniu zawodnik MOS-u Wola Alan Wasilewski, który był w Dreźnie przy zespole młodzików i m.in. wręczał nagrody zwycięskim zespołom.

Ekipa MOS-u zajęła 2. miejsce w grupie i w ćwierćfinale spotkała się z zespołem TSC Berliner, który pokonała 2:1. W półfinale warszawianie zagrali z Volley Juniors Thuringen, późniejszym zwycięzcą turnieju, i ulegli 1:2. W meczu o 3. miejsce wygrali 2:0 z austriackim zespołem Hot Volley Wiedeń 2:0.

Trener Mateusz Jaworski tak skomentował występ drużyny w Dreźnie: – Jestem zadowolony z postawy całego zespołu. Elementy, nad którymi pracujemy, wyglądają u nas coraz lepiej. Cieszy mnie coraz lepsza gra chłopaków, którzy walczą o pierwszą szóstkę. To pokazuje, że jesteśmy coraz bardziej wyrównanym zespołem i zdrowa rywalizacja w zespole na pewno wyjdzie nam na dobre. Cieszy mnie również ponowne wyróżnienie Aleksandra Jassa, który został wybrany do trójki najlepszych graczy turnieju. Chłopak jest na fali.

Skład MOS-u Wola w Dreźnie: Patryk Belkiewicz, Paweł Borowski, Kacper Oberda, Patryk Więckowski, Błażej Szczęsny, Aleksander Jass, Rafał Prokopczuk, Piotr Tumiłowicz, Tomasz Siewiorek, Mikołaj Ostrowski, Cezary Brodziński, Mateusz Golis.

Szkoleniowcy: Mateusz Jaworski (I trener), Paweł Kowal (II trener- statystyk)