Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Liga Mistrzyń: Atom Trefl przed szansą na szybkie zwycięstwo

Liga Mistrzyń: Atom Trefl przed szansą na szybkie zwycięstwo

Siatkarki Atomu Trefla Sopot rozegrają w środę rewanżowe spotkanie Ligi Mistrzyń przeciwko VDK Gent Dames. Belgijska ekipa zajmuje bowiem ostatnie miejsce w tabeli grupy C i do tej pory nie wygrała w meczach pucharowych nawet jednego seta.

Po raz pierwszy podopieczne Teuna Buijsa zmierzyły się z VDK Gent Dames w 2. kolejce rozgrywek grupy C Ligi Mistrzyń. Na własnym parkiecie mistrzynie Polski dały rywalkom lekcję porządnej siatkówki, wygrywając 3:0. Szczególnie wysokie zwycięstwo odniosły w pierwszej partii, w której triumfowały do 9. Najlepszą siatkarką tamtego spotkania była Anna Podolec, która zanotowała na swoim koncie 13 punktów. Wśród rywalek takim samym dorobkiem mogła pochwalić się Lise De Valkeneer.

Od tego czasu oba zespoły rozegrały po dwa spotkania pucharowe. Atom Trefl Sopot dwukrotnie musiał uznać wyższość faworytek grupy C – VakifBanku Stambuł. We własnej hali atomówki zaprezentowały się nieco lepiej niż na wyjeździe, zdobyły bowiem jednego seta. W pojedynku w Stambule dzielnie walczyły w dwóch pierwszych partiach, zaś w trzeciej przegrały dość wysoko. – Zużyliśmy mnóstwo energii, aby powrócić do gry zarówno w pierwszym, jak i drugim secie – przyznał po meczu rewanżowym trener Atomu Trefla Sopot, Teun Buijs. – Nie mogliśmy sobie na to samo pozwolić w trzeciej partii, ponieważ chcieliśmy zachować jeszcze trochę „paliwa” na nadchodzące mecze w krajowej lidze.

Koncepcja szkoleniowca okazała się słuszna. W miniony weekend w ORLEN Lidze atomówki pokonały 3:2 Chemika Police i tym samym zostały pierwszym zespołem w tym sezonie, któremu udało się triumfować nad świetnym beniaminkiem. Ponownie świetnie zaprezentowała się Anna Podolec, która zdobyła 17 punktów. Tyle samo oczek zapisała na swoim koncie Julia Szeluchina. Sopocianki udowodniły zatem, że są groźne zarówno na skrzydłach, jak i na środku siatki. Mistrzynie kraju mogą być zadowolone również ze swojego przyjęcia, która wyniosło odpowiednio 63% dokładnego i 34% idealnego. Po tym pojedynku trener Buijs podkreślał zadowolenie ze wszystkich swoich zawodniczek. – Było sporo zmian, rezerwowe wykonały również bardzo dobrą pracę – dodał.

Z kolei VDK Gent Dames w rozgrywkach Ligi Mistrzyń dwukrotnie spotkało się z Dinamem Bukareszt. Rumuński team, który plasuje się na trzecim miejscu w tabeli, nie dał rywalkom żadnych szans na ugranie choćby seta. W meczu rewanżowym VDK osiągnęło granicę 20 punktów tylko w ostatniej partii. W statystykach w ekipie Gent Dames znów najlepiej wypadła Lise De Valkeneer, zdobywczyni 12 punktów. Pozostałe zawodniczki nie potrafiły jednak dotrzymać jej kroku. Belgijska drużyna nie może się pochwalić też zbyt dobrym przyjęciem, które wyniosło 42% dokładnego i tylko 18% idealnego. Przypomnijmy jednak, że belgijska ekipa to głównie młode zawodniczki, które dopiero co weszły w wiek seniorski. Z pewnością udział w prestiżowych rozgrywkach Ligi Mistrzów będzie procentował w kolejnych latach i sprzyjał rozwojowi każdej z siatkarek.

Nie da się ukryć, że faworytkami środowego spotkania będą sopocianki. Kibice mistrzyń Polski zapewne liczą, że podopieczne Teuna Buijsa rozstrzygną pojedynek z VDK bez straty seta. Czy to im się uda, przekonamy się jutro wieczorem. Początek meczu o godzinie 20:30.