Strona Główna > Aktualności > ORLEN Liga > ORLEN Liga: Pałac już bez niespodzianki, Impel okazał się za silny

ORLEN Liga: Pałac już bez niespodzianki, Impel okazał się za silny

Pałac Bydgoszcz nie zdołał sprawić niespodzianki i w meczu granym awansem musiał uznać wyższość Impelu. Wrocławianki nie dały pałacankom większych szans i wygrały w trzech odsłonach, w żadnej nie pozwalając rywalkom przekroczyć progu 20 punktów.

Od pierwszych akcji spotkania trwała gra punkt za punkt, kreowana często przez dość długie wymiany (2:2). Pojawiające się po stronie Pałacu liczne niedokładności – obecne szczególnie w przyjęciu – gospodynie nadrabiały walecznością w obronie. Ale na pierwszą przerwę techniczną z dwupunktowym prowadzeniem, po ataku z drugiej piłki Frauke Dirickx, zeszły wrocławianki (8:6). Po powrocie na parkiet przyjezdne dzięki udanemu blokowi odskoczyły na kolejne dwa oczka, i o czas poprosił trener Rafał Gąsior. Mimo nieznacznej poprawy w grze miejscowych siatkarek, różnica punktowa stale się utrzymywała – a tuż przed drugą przerwą techniczną, za sprawą skutecznego ataku i czujności w bloku Agnieszki Kąkolewskiej, wzrosła do siedmiu oczek na korzyść Impelu (16:9). Pewnym punktem w ofensywie zespołu gości była także Joanna Kaczor (18:9). Obraz gry nie uległ zmianie do końca seta – wzrosła jedynie liczba błędów, popełnianych przez zawodniczki obu ekip. Nieco pozytywnej energii w postaci kilku udanych ataków wniosła w szeregi bydgoszczanek zmiana Julii Twardowskiej, lecz ostatecznie partia rozstrzygnęła się przy wyniku potwierdzającym dość wyraźną dominację Impelu (25:17).

Druga odsłona przypominała na początku poprzednią. Straty punktowe bydgoszczanek spowodowane błędami, mocnymi uderzeniami niwelowały Tamara Kaliszuk i Katarzyna Połeć – choć ponownie podczas pierwszej przerwy technicznej minimalnie lepsze okazały się przyjezdne (8:7). I podobnie jak w secie otwarcia, tuż po czasie przewaga Impelu zaczęła szybko rosnąć, wobec czego zareagował szkoleniowiec gospodyń (7:10). Tym razem jednak seria pałacanek pozwoliła im wyrównać wynik (10:10). Na mocne uderzenie Maren Brinker odpowiedziała ze środka Monika Naczk, a w kolejnej, wyjątkowo długiej wymianie, miejscowym udało się przywrócić utracony na pewien czas remis (14:14). Bydgoski zespół zyskał także jednopunktowe prowadzenie na drugiej przerwie technicznej (16:15), lecz trudności gospodyń w przyjęciu, wpływające na jakość rozgrywanych akcji, błyskawicznie odwróciły wynik na rzecz wrocławianek (19:17). Nie pomógł czas na życzenie trenera Gąsiora – przewaga Impelu stale rosła, w dużej mierze dzięki świetnej dyspozycji w bloku. Całą partię zakończyła obiciem dłoni rywalek Bogumiła Pyziołek (25:17).

Początkowa faza trzeciego seta była niemal bliźniacza z poprzednimi. Od stanu 5:5 trwała jednak seria wrocławianek, dzięki której przyjezdne zeszły na pierwszą przerwę techniczną z trzypunktową przewagą (8:5). Dystans pomiędzy zespołami zmniejszył się dzięki pewnym uderzeniom Kingi Dybek (11:12), jedynie po to, by po chwili wzrosnąć za sprawą potrójnego bloku i szczęśliwie punktowej obrony Impelu (16:11). Gra obu drużyn falowała, jednak stale widoczna była przewaga wrocławianek w każdym elemencie. Skuteczne ataki Maren Brinker, wsparte prostymi pomyłkami gospodyń, pozwoliły przyjezdnym wejść w decydującą fazę trzeciej odsłony ze znacznym, sześciopunktowym prowadzeniem (20:14). Uderzenie ze środka Agnieszki Kąkolewskiej i techniczne zagranie Bogumiły Pyziołek potwierdziły wyraźną przewagę Impelu nad przeciwniczkami. Ostatecznie trzecia odsłona zakończyła się wynikiem 25:18.

MVP: Frauke Dirickx

Pałac Bydgoszcz – Impel Wrocław 0:3
(17:25, 17:25, 18:25)

Pałac: Połeć (4), Dybek (3), Sawoczkina, Naczk (5), Kaliszuk (17), Korabiec, Wysocka (libero) oraz Biedziak, Twardowska (7), Głaz (1), Pura (6) i Fojucik
Impel: Kąkolewska (5), Dirickx (3), Wilson (7), Pyziołek (13), Brinker (13), Kaczor (14), Medyńska (libero) oraz Gryka