Strona Główna > Aktualności > ORLEN Liga > ORLEN Liga: MKS zdobył cenny komplet punktów

ORLEN Liga: MKS zdobył cenny komplet punktów

Po dość nieudanym okresie gry siatkarki MKS-u Dąbrowa Górnicza odniosły drugie ważne zwycięstwo. Tym razem podopieczne włoskiego szkoleniowca w pokonanym polu pozostawiły zawodniczki z Legionowa, pokonując je w ich własnej hali 3:1.

Już od początku pierwszego seta można było zauważyć, że żadna z drużyn nie zamierza się poddawać. Kilka pierwszych akcji naprzemiennie dawało punkty gospodyniom i przyjezdnym, ale po błędzie w zagrywce Anny Rybaczewski to podopieczne Nicoli Negro zeszły na pierwszą przerwę techniczną z zaledwie jednym oczkiem zapasu. Po wznowieniu gry sytuacja wyglądała podobnie. Efektywne ataki Bereniki Tomsi i Anny Sołodkowicz przeplatały się ze skutecznymi zagraniami Katarzyny Zaroślińskiej oraz Aleksandry Liniarskiej. Tym razem przyjezdne zdołały odskoczyć mazowieckiemu zespołowi na dwa oczka tuż przed przerwą techniczną (16:14). Legionowianki starały się odrobić straty. Dobra postawa Tomsi przyczyniła się do osiągnięcia remisu, dąbrowianki jednak nie pozwoliły rywalkom na objęcie prowadzenia. Dzięki skuteczności Rachael Adams i błędom przeciwniczek piłka setowa pojawiła się przy wyniku 24:21. Dwie próby zakończenia partii zostały udaremnione przez legionowskie siatkarki i dopiero za trzecim razem Katarzyna Zaroślińska pozwoliła koleżankom cieszyć się z wygranej w partii otwarcia.

Legionowianki rozpoczęły drugą partię z wysokiego „c”. Świetna postawa Tomsi, Sołodkowicz i Jóźwickiej złożyła się na trzypunktowe prowadzenie na pierwszej przerwie technicznej. Po powrocie pod siatkę kolejne oczko także powędrowało na konto gospodyń. Mimo starań Skowrońskiej i Zaroślińskiej przewaga legionowianek rosła z akcji na akcję. Dobra gra Olgi Raonić i błędy dąbrowianek sprawiły, że na drugiej przerwie technicznej podopieczne Macieja Kosmola mogły cieszyć się z siedmiu oczek zapasu. Po wznowieniu gry za odrabianie strat wzięła się Rachael Adams. Skutecznie pomagała jej Zaroślińska. Mimo to, legionowianki doprowadziły do pierwszej piłki setowej po ataku Tomsi. Odsłonę zakończyły Lauren Barfield i Anna Rybaczewski, blokując atak przeciwniczek.

Kolejna partia także na początku układała się po myśli gospodyń. Świetne zagrywki Raonić w połączeniu z atakami Tomsi i Sołodkowicz ponownie przyczyniły się do trzech oczek przewagi mazowieckiego zespołu na pierwszej przerwie technicznej. Po gwizdku kolejny punkt powędrował na konto gospodyń. W tym momencie rywalki mocno zabrały się za odrabianie strat. Wśród podopiecznych Negro prym wiodły Elżbieta Skowrońska i Joanna Staniucha-Szczurek. Dąbrowianki szybko doprowadziły do remisu, a chwilę później objęły prowadzenie, które utrzymały do drugiej przerwy technicznej (16:15). Legionowianki wciąż goniły przeciwniczki, jednak Adams i Skowrońska skutecznie utrudniały im zadanie. Po błędzie w zagrywce Anny Rybaczewski i efektywnym zagraniu Staniuchy-Szczurek przyjezdnym udało się odskoczyć na trzy oczka (22:19). Wówczas po raz kolejny dobrą zagrywką popisała się Raonić, a Tomsia pomogła drużynie wyrównać wynik i wraz z Sołodkowicz doprowadzić do pierwszej piłki setowej. Od tego momentu gra stanęła pod znakiem rywalizacji punkt za punkt. Dopiero zagranie Staniuchy-Szczurek i przekroczenie linii trzeciego metra przez zawodniczkę z Legionowa pozwoliło zakończyć partię wynikiem 30:28 na korzyść przyjezdnych.

Czwarta i, jak się później okazało, ostatnia odsłona meczu również od początku układała się według planu gospodyń. Katarzyna Jóźwicka zdecydowanie wyróżniała się w swojej drużynie, kończąc kolejne ataki. Dzięki temu podopieczne Kosmola prowadziły 5:2. Rywalki jednak zdołały odrobić straty i zejść na drugą przerwę techniczną, przegrywając zaledwie jednym oczkiem. Po wznowieniu gry nieporozumienie w legionowskiej ekipie doprowadziło do remisu. Dzięki błędom przyjezdnych miejscowe ponownie mogły cieszyć się z trzech oczek przewagi. Radość nie potrwała długo. Tuż przed drugą przerwą techniczną dobra postawa dąbrowianek i błędy w obronie sprawiły, że siatkarki mazowieckiego zespołu zeszły z boiska, przegrywając 13:16. Kolejne akcje były już pokazem zdecydowanej dominacji gości. Liniarska, Skowrońska i Staniucha-Szczurek szybko doprowadziły do piłki meczowej, mimo starań przeciwniczek. Partia zakończyła się wynikiem 25:16.

MVP: Ozge Cemberci

Legionovia Legionowo – MKS Dąbrowa Górnicza 1:3
(23:25, 25:16, 28:30, 16:25)

Legionovia: Raonić (6), Sołodkowicz (13), Rybaczewski (6), Tomsia (23), Barfield (5), Jóźwicka (7), Saad (libero) oraz Rakić (1) i Bąk
MKS: Liniarska (10), Gonzaga (5), Zaroślińska (21), Cemberci (3), Adams (11), Skowrońska (16), Strasz oraz Urban, Staniucha-Szczurek (9) i Kaczmar