Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: W Lubinie obyło się bez niespodzianki

I liga M: W Lubinie obyło się bez niespodzianki

W meczu pomiędzy faworytem rozgrywek I ligi Cuprum Lubin a outsiderem tabeli, TKS-em Tychy, obyło się bez niespodzianki. Gospodarze pewnie, w trzech setach pokonali przyjezdnych, którzy byli w stanie nawiązać wyrównaną walkę tylko w trzecim secie.

Cały mecz z wysokiego „c” rozpoczęli siatkarze Cuprum Mundo Lubin, którzy dzięki mocnej zagrywce, a także wysokiej skuteczności na skrzydłach wyszli na prowadzenie 8:1. W kolejnych akcjach niemoc przyjezdnych powiększała się, a błędy w przyjęciu jakie popełniali kompletnie odebrały im szansę na przeciwstawienie się faworytowi pierwszoligowych rozgrywek. Gospodarze mocno zagrywając, ustawili swoją grę i nie pozwolili rozwinąć się siatkarzom TKS-u, którzy z każdą kolejną akcją wyglądali na coraz bardziej zdemotywowanych. – Kluczowym elementem w sobotnim meczu okazała się być nasza mocna, a zarazem konsekwentna zagrywka. Staraliśmy się popełnić jak najmniej błędów i raczej dać się wykazać przeciwnikowi. Przyjezdni mieli problemy z przyjęciem, co w głównej mierze zdecydowało o ich przegranej – podsumowuje Łukasz Łapszyński, przyjmujący Cuprum Mundo Lubin.

Druga odsłona spotkania wyglądała podobnie do pierwszej, TKS walczył, ale nie był w stanie przeciwstawić się wymagającemu rywalowi, który widać było, że do spotkania podszedł bardzo zmobilizowany. – Na ten mecz mobilizowaliśmy się podwójnie, ponieważ chcemy złapać swój własny rytm, a taki mecz mógł nam tylko w tym pomóc. Mimo wysokiej wygranej nad tyszanami, jestem zdania, że mecz z naszej strony mógł wyglądać jeszcze lepiej. Nie obyło się również bez kilku prostych błędów – przyznaje Łapszyński.

W trzecim secie w szeregi lubinian wkradło się rozluźnienie, a zawodnicy z Tychów, prowadząc trzema punktami, mieli swoje szansę na wygraną w tej partii. – W trzecim secie goście bardzo dobrze zagrali w polu zagrywki. Odrzucili nas od siatki i często byliśmy zmuszeni grać uproszczoną siatkówkę. Na szczęście udało nam się do samego końca utrzymać naszą dobrą grę i pełną koncentrację, graliśmy na równym poziomie i wygraliśmy bez straty seta – podsumowuje przyjmujący. Wygrana za trzy punkty pozwoliła siatkarzom Cuprum Lubin na awans na fotel wicelidera. – Pierwszą rundę kończymy na drugim miejscu, to na pewno dobry wynik, ale mamy nadzieję, że druga będzie jeszcze lepsza w naszym wykonaniu – dodaje zawodnik z Lubina.

Cuprum Mundo Lubin – TKS Nascion Tychy 3:0
(25:15, 25:15, 25:20)