Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Podział punktów w Ostrołęce

I liga M: Podział punktów w Ostrołęce

Siatkarze Energi Pekpol Ostrołęka odnieśli szóste zwycięstwo w rozgrywkach I ligi. Podopieczni Andrzeja Dudźca zafundowali sporo emocji kibicom, wygrywając z Krispolem Września w meczu jedenastej kolejki. O zwycięstwie gospodarzy zadecydował tie-break.

Trener Andrzej Dudziec ponownie nie mógł skorzystać z libero Adriana Mihułki, który jest w trakcie leczenia urazu. Tym razem szkoleniowiec ostrołęckiej ekipy postanowił, że zastąpi go Grzegorz Białek.

Ostrołęccy siatkarze wygrali pierwszego seta 25:23. Wydawało się, że doda to skrzydeł biało-czerwonym, lecz w drugiej partii lepsi byli goście, notując udaną końcówkę i finiszując przy stanie 20:25. Gospodarze wrócili do gry w trzecim secie – wygrali go 25:21 i wlali nadzieję w serca kibiców, którzy liczyli na trzy punkty. Czwarty set był bardzo wyrównany w jego początkowej fazie. Następnie minimalną przewagę zaczęli osiągać goście z Wrześni. Dobra gra pomarańczowych w końcówce pozwoliła im na doprowadzenie do tie-breaka.

W tie-breaku sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie. Gospodarze prowadzili, lecz chwilę później nastąpiła zmiana stron przy wyniku korzystniejszym dla gości. Od stanu 8:10 zawodnicy z Ostrołęki zagrali doskonale, dominując nad przyjezdnymi. Dobra zagrywka, blok oraz skuteczne ataki sprawiły, że to biało-czerwoni cieszyli się z wygranej. Piłkę meczową, ku radości kibiców miejscowych, skończył Damian Boruch. Energa Pekpol wygrała 3:2 i dopisała do swojego konta kolejne punkty.

– Było blisko, niestety tym razem się nie udało. Graliśmy bardzo nierówno. Po pierwszym rozpoznawczym secie, w drugim zagraliśmy swoje. Niestety w kolejnym znów rywal był lepszy. Doprowadziliśmy do tie-breaka, w którym prowadziliśmy 10:8, jednak to gospodarze wygrali spotkanie i zbliżyli się do nas na trzy oczka. Muszę przyznać, że zaskoczyli nas mocną zagrywką. Nie mam w zwyczaju narzekać na pracę sędziów, ale byłem zdumiony, patrząc na to, co dziś wymyślali – podsumował na gorąco wyjazdowe starcie Marek Jankowiak, szkoleniowiec Krispolu Września.

MVP meczu został atakujący Energi Pekpol Łukasz Owczarz.

Energa Pekpol Ostrołęka – Krispol Września 3:2
(25:23, 20:25, 25:21, 20:25, 15:13)

Energa Pekpol: Pietkiewicz, Krzywiecki, Szczygielski, Kowalczyk, Jacyszyn, Owczarz, Białek (libero) oraz Boruch i Obrębski
Krispol: Chwastyniak, Iglewski, Dobosz, Murdzia, Jurkojć, Bielicki, Dębiec (libero) oraz Rohnka, Narowski, Kempiński i Gajowczyk