Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Camper w czterech setach pokonał Avię Świdnik

I liga M: Camper w czterech setach pokonał Avię Świdnik

W 11. kolejce I ligi Camper Wyszków podejmował we własnej hali siatkarzy Avii Świdnik. Przyjezdnym udało się ugrać tylko jednego seta. Podopieczni Jana Sucha wygrali spotkanie dzięki wysokiej skuteczności Jakuba Urbanowicza, który otrzymał statuetkę MVP.

Premierową odsłonę lepiej zaczęli przyjezdni. Popisywali się szczelnymi blokami, przez które trudno było przebić się graczom Campera. Podopieczni Marcina Jarosza prowadzili w tym secie aż do stanu 21:20, jednak w końcówce dał o sobie znać Łukasz Kaczorowski, dzięki któremu Camper mógł cieszyć się ze zwycięstwa 25:23 w premierowej partii.

Identyczny scenariusz miał drugi set. Początek należał do gości, którzy po bloku na Łukaszu Kaczorowskim prowadzili na drugiej przerwie technicznej 16:13. Co więcej, systematycznie powiększali przewagę i przy stanie 18:13 dla Avii o czas poprosił Jan Such. Przerwa na żądanie podziałała mobilizująco na miejscowych. Wyszkowianie poprawili swoją grę w ataku, dodając do tego dobrą grę w obronie i po ataku Macieja Główczyńskiego zmniejszyli stratę do dwóch punktów (16:18). I choć wyszkowianie zbliżyli się jeszcze na jeden punkt do rywali po asie serwisowym Łukasza Kaczorowskiego, to nie potrafili doprowadzić do remisu. Przyjezdni zakończyli seta blokiem na Sebastianie Wójciku i w całym meczu był remis.

Trzecia partia od początku stała pod znakiem gry punkt za punkt, a wynik otworzył atakiem z szóstej strefy Paweł Pietkiewicz. Chwilę później tym samym zrewanżował się Jakub Peszko, lecz na pierwszej przerwie technicznej dwa oczka zapasu mieli siatkarze Campera (8:6). Do remisu, atakiem z drugiej linii, doprowadził Wojciech Pawłowski i na tablicy widniał wynik 8:8. W kolejnych akcjach dominowała Avia: po skutecznym ataku ze środka Daniela Szaniawskiego podopieczni Jarosza prowadzili 20:15. Nie potrafili oni jednak utrzymać koncentracji do końca – zaczęli popełniać wiele niewymuszonych błędów, dzięki czemu miejscowi, blokując Pawłowskiego, doprowadzili do remisu po 21. Wyszkowianie nie zamierzali zwalniać tempa, kolejne oczka dorzucili Jakub Urbanowicz i Paweł Pietkiewicz i to Camper, po imponującej pogoni, wygrał 25:23.

Przegrana w trzeciej odsłonie podziałała demobilizująco na siatkarzy ze Świdnika. Mimo że początek seta był wyrównany, to z każdą kolejną akcją przewagę zyskiwali siatkarze prowadzeni przez Jana Sucha. Na pierwszej przerwie technicznej przewaga gospodarzy wynosiła cztery punkty (8:4), potem pomylił się Peszko. Swoją ekipę próbował pobudzić Pawłowski, ale nie przyniosło to efektu i na drugiej przerwie na tablicy widniał wynik 16:11 na korzyść wyszkowian. W tym momencie jasne stało się, że trudno będzie wydrzeć z rąk zwycięstwo gospodarzom. Kiedy efektownym blokiem popisał się Bartosz Zrajkowski, jego zespół prowadził już 19:11. Ten sam zawodnik zakończył spotkanie dwoma asami serwisowymi i trzy punkty zostały w Wyszkowie.

MVP spotkania: Jakub Urbanowicz

Camper Wyszków – Avia Świdnik 3:1
(25:23, 22:25, 25:23, 25:13)