Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: BBTS bez szans w Bełchatowie

PlusLiga: BBTS bez szans w Bełchatowie

Zaledwie trzech setów potrzebowali siatkarze PGE Skry Bełchatów, aby rozprawić się z beniaminkiem PlusLigi - BBTS-em Bielsko-Biała. Podopieczni trenera Janusza Bułkowskiego prowadzili z przeciwnikiem wyrównaną walkę jedynie w początkowej fazie drugiego seta.

Choć obie drużyny rozpoczęły spotkanie dość spokojnie, to bełchatowianie zaczęli budować nadwyżkę dzięki dobrym akcjom w bloku (5:2). Do tego kolejne oczko dorzucił zagrywką Mariusz Wlazły i PGE Skra prowadziła na otwarciu pojedynku 7:3. Na jakość widowiska trochę negatywnie wpływała duża ilość popsutych zagrywek, co jednak gospodarze, w swoim przypadku, nadrabiali dobrymi akcjami w bloku (10:5). Do pomyłek w zagrywce zespoły dołożyły też błędy w ataku, choć nie brakowało również długich wymian, które zazwyczaj padały łupem ekipy z Bełchatowa (14:8, 16:9). W tej części seta gospodarze zaczęli przeważać już bardzo wyraźnie i o czas poprosił szkoleniowiec bielskiego zespołu, Janusz Bułkowski (18:10). Mimo że po rozmowie jego podopieczni zdołali zatrzymać w natarciu Antigę (13:19), to jednak bełchatowianie spokojnie kontynuowali swoją dobrą grę. Pomogły im w tym również późniejsze błędy przyjezdnych, a także skuteczne bloki na Gonzalezie i Bućko (24:13). Całą partię zakończył atak ze środka Daniela Plińskiego.

Drugą odsłonę rozpoczęły wyrównane akcje i obie drużyny walczyły punkt za punkt. Jednak to goście zaczęli dużo bardziej odważnie i dzięki skutecznej akcji w bloku oraz dwóm punktującym zagrywkom Jose Gonzaleza odskoczyli na 6:3. Bełchatowianie szybko wzięli się za odrabianie strat i niedługo potem drużyny dzielił tylko punkt (7:6). Mimo to PGE Skra nie potrafiła zniwelować całej różnicy. W dodatku z pola zagrywki dwukrotnie punktował Kamil Kwasowski i bielszczanie mieli ponownie trzy oczka więcej (11:8). Taki stan rzeczy nie utrzymywał się długo, bełchatowianie dość szybko wyrównali, a po zagrywce Plińskiego objęli prowadzenie 13:12. Autowe uderzenie Gonzaleza sprowadziło obie drużyny na drugi czas techniczny już przy dwupunktowym prowadzeniu PGE Skry. Z kolei seria dwóch bloków na Bartoszu Bućko dołożyła do przewagi bełchatowian kolejne oczka, a młodego przyjmującego zmienił wtedy doświadczony Martin Vlk. Niedługo potem to on nie zdołał przyjąć zagrywki Nicolasa Uriarte i na boisko powrócił Bućko (22:16). W końcówce potężna kontra Wlazłego dała PGE Skrze piłkę setową, a w pierwszym uderzeniu wykorzystał ją na lewym skrzydle Conte (25:17).

Po dłuższej przerwie bełchatowianie rozpoczęli kolejnego seta od dobrej akcji w bloku i przy zagrywce Stephane’a Antigi podwyższali przewagę (4:1). Po asie serwisowym Francuza trener Bułkowski poprosił o przerwę dla swojego zespołu, po której ponownie punktowali gospodarze (6:1). Choć BBTS w kolejnych uderzeniach zniwelował część strat, to na pierwszą przerwę techniczną zespoły zeszły przy pięciopunktowej nadwyżce PGE Skry. Ta zaczęła dodatkowo rosnąć przy zagrywce Conte, a po kontrze Mariusza Wlazłego było 12:5. Gdy argentyński przyjmujący uderzył z szóstej strefy, bełchatowianie mieli już osiem oczek więcej (14:6). Mimo wysokiego prowadzenia podopieczni Miguela Falaski walczyli o każdą piłkę, z kolei w drużynie przeciwnej nadal dawała o sobie znać niemoc w ataku, co skrzętnie wykorzystywał bełchatowski blok (19:8). W trakcie seta Kwasowskiego zmienił Maciej Fijałek, ale młody rozgrywający powrócił na boisko. Choć skutecznie próbował atakować jeszcze Błoński, to wysoka różnica pozwalała miejscowym na spokojną grę. Tym bardziej, że ataki i zagrywki bielszczan nie robiły im większej szkody (23:11). Partia, a także cały mecz zakończyły się serią punktów bełchatowian i asem serwisowym Facundo Conte.

MVP: Stephane Antiga

PGE Skra Bełchatów – BBTS Bielsko-Biała 3:0
(25:14, 25:17, 25:11)

Skra: Wlazły (14), Pliński (12), Conte (11), Wrona (6), Uriarte (3), Antiga (13), Zatorski (libero)
BBTS: Kwasowski (2), Błoński (6), Kalembka (3), Gonzalez (5), Buniak (1), Bućko (9), Swaczyna (libero) oraz Vlk, Fijałek i Akimenka (1)