Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Wojciech Włodarczyk: Musieliśmy sami się odszukać

Wojciech Włodarczyk: Musieliśmy sami się odszukać

Kolejna pewna wygrana bez straty seta. Ostatnio siatkarze z Bełchatowa rozpieszczają swoich kibiców. Nie inaczej było w pierwszym meczu drugiej rundy Pucharu CEV. PGE Skra pewnie pokonała 3:0 szwajcarski Volley Amriswil.

Widać było na początku, że nie wiedzieliśmy do końca, na co stać naszego rywala. Było też widać, że wyszliśmy w eksperymentalnym składzie, musieliśmy sami się odszukać i zrobiliśmy to pod koniec pierwszego seta – zaznaczył Wojciech Włodarczyk. Przez następne dwa fajnie to już wyglądało. Myślę, że ten mecz mógł się podobać.

Przyjmujący bełchatowian przyznał, że jego zespół pokazał w tym meczu dwa różne oblicza, z których zdecydowanie bardziej mogło się podobać to z drugiej części spotkania.

A jak Wojciech Włodarczyk ocenił grę rywali? – Dobrze pokazali się w obronie, pomimo że brakowało im warunków, aby walczyć z nami na siatce. Myślę, że jak zagramy podobnie w Szwajcarii, to będziemy w następnej rundzie.

Nie ma co ukrywać, że liga szwajcarska jest na trochę niższym poziomie niż nasza, ale było widać, że na boisku zostawili serce – powiedział o rywalach Jędrzej Maćkowiak. Nie było tak, że skoro to jest słabszy przeciwnik, to możemy sobie pozwolić na słabszy skład i lżejsze granie, np. na 70%… Zawsze gramy na 100%.

Młody zawodnik podkreślił również, że PGE Skra pokazała w tym meczu, że ma dwie wyrównane szóstki i zmiany w składzie nie działają na jej niekorzyść. – Aleksa [Brdović – przyp. red.] zagrał bardzo dobre spotkanie, pomimo że leczy uraz barku. Wygraliśmy trzeci mecz z rzędu bez straty seta i chcemy tę passę podtrzymać – dodał.

źródło: inf. własna, skra.pl