Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Liga Mistrzyń: Zmiany tylko w jednej grupie

Liga Mistrzyń: Zmiany tylko w jednej grupie

Za nami czwarta kolejka Ligi Mistrzyń. Jedynie w grupie E nastąpiły zmiany w tabeli. Galatasaray Stambuł wykorzystał porażkę Prosseco Conegliano i wskoczył na pozycję lidera. W pozostałych grupach nie zanotowaliśmy żadnych niespodzianek.

W grupie A tradycyjnie już nie było żadnych niespodzianek. Zarówno Rabita Baku, jak i Omniczka Omsk odniosły bardzo wysokie zwycięstwa. Azerski zespół pokonał Dresdener SC i jedynie w trzeciej partii rywalki zdołały się zbliżyć do granicy 20 punktów. W ekipie Rabity najwięcej punktów wywalczyła Aurea Cruz (17). Katarzyna Skowrońska-Dolata zanotowała na swoim koncie 13 oczek, zaś Katarzyna Skorupa 5. Jeszcze wyższą wygraną odnotowały zawodniczki z Omska, które zdeklasowały zespół Beziers Volley. W pierwszym secie ekipa z Francji ugrała zaledwie 9 punktów. Gwiazdą meczu była Natalia Mammadowa, która zdobyła dla swojego zespołu 16 punktów, w tym cztery z zagrywki.

Nic się nie zmieniło również w tabeli grupy B. Nadal na pierwszym miejscu plasują się siatkarki Dinamo Moskwa. W 4. kolejce zespół rosyjski pokonał 3:1 Crvenę Zvezdę Belgrad. W wygranych partiach ekipa z Moskwy była zdecydowanie lepsza od rywalek. Jedynie w trzecim secie siatkarki Dinamo nieco spuściły z tonu i pozwoliły sobie odebrać wygraną po walce w końcówce. – Nasze zawodniczki stanowią silną grupę i jestem zadowolona z ich gry – powiedziała po meczu Swietłana Ilić, trener Dinamo. W trzech partiach triumfował z kolei zespół RebecchiMeccanica Piacenza, który pokonał Igtisadchi Baku. Azerki były blisko wygranej jedynie w trzecim secie, w którym uległy dopiero po walce na przewagi. W ekipie z Piacenzy najlepszą zawodniczką była Lucia Bosetti, która zdobyła 18 punktów. Trzy oczka mniej zanotowała na swoim koncie Floortje Meijners.

Niespodzianek nie sprawiły również Atom Trefl Sopot i VDK Gent Dames. Mistrzynie Polski rozegrały rewanżowe spotkanie z Vakifbankiem Stambuł. Podopieczne Tuena Buijsa walczyły z ekipą turecką w dwóch pierwszych partiach, jednak w trzeciej zdecydowanie odpuściły. Szkoleniowiec sopocianek tłumaczył, że jego podopieczne musiały zostawić sobie trochę sił na ligowy pojedynek z Chemikiem Police. Trzecie w tabeli grupy C Dinamo Bukareszt również na wyjeździe nie dało żadnych szans ekipie VDK Gent Dames. W drugiej odsłonie rumuński team zwyciężył bardzo wysoko – 25:12. – Byłam nieco zaniepokojona początkiem spotkania, ale pokazałyśmy się dobrze w bloku oraz dobrze zagrywałyśmy, więc zwyciężyłyśmy – podsumowała libero Nicole Davis.

W rewanżowych spotkaniach nie zaskoczyły także zespoły z grupy D. Na czele tabeli nadal plasują się zawodniczki Eczacibasi Stambuł, które ponownie pokonały RC Cannes bez straty seta. Co więcej, na wyjeździe zespół turecki pozwolił rywalkom na zdobycie jeszcze mniejszej ilości punktów. Najlepszą zawodniczką zwycięskiej ekipy była Maja Poljak, zdobywczyni 14 punktów, w tym aż 7 blokiem. Drugą wygraną nad Schweriner SC odniosły siatkarki Agel Prostejov. Niemiecki zespół zdołał triumfować tylko w pierwszym secie. W kolejnych rywalki narzuciły własny rytm gry i szybko wyszły na bezpieczne prowadzenie, ostatecznie wygrywając mecz 3:1. W drużynie z Prostejova najskuteczniejsze były Katie Carter (16 punktów) i Andrea Kossanjowa (15 punktów).

W grupie E mamy nowego lidera, czyli Galatasaray Stambuł. Zespół z Turcji po raz drugi pokonał Yamamay Busto Arsizio 3:0 i tym samym wyprzedził w tabeli Prosseco Conegliano. Trzeba jednak przyznać, że w rewanżu włoski team zaprezentował równiejszą formę i w każdym z setów nawiązał kontakt punktowy. – Nasza zagrywka nie była zła w tym pojedynku, ale przyjęcie już gorsze, a zatem i ataki niewystarczająco dobre – skomentowała Francesca Marcon, kapitan Yamamay. Dość niespodziewanie ekipa Prosseco Conegliano musiała uznać wyższość Azeryolu Baku. Wszystkie cztery sety były bardzo wyrównane i dopiero końcówki decydowały o triumfie zespołu z Azerbejdżanu. Najlepszą zawodniczką Azeryolu była Margareta Kozuch, która zdobyła 20 punktów, w tym jeden z zagrywki i dwa blokiem.

W grupie F ekipie Tauronu MKS Dąbrowa Górnicza nie udało się wrócić na pozycję wicelidera tabeli. Podopieczne Nicoli Negro w rewanżu z zespołem Volero Zurych uległy wprawdzie dopiero po tie-breaku, ale zaważyło to znacząco na ich sytuacji w grupie. – Jestem bardzo szczęśliwy, bo moje podopieczne zrealizowały przedmeczowe założenia, grały według ustalonej taktyki. Starliśmy się z drużyną, która wiele znaczy w europejskiej siatkówce. Jest to dla nas dobry start, choć na pewno mamy jeszcze wiele rzeczy do poprawienia, ale jestem spokojny, myśląc o naszej przyszłości – powiedział na konferencji prasowej nowy szkoleniowiec wicemistrzyń Polski. Liderem tabeli pozostaje drużyna Dinamo Kazań, która ponownie pokonała Stiintę Bacau 3:0. Zawodniczki rosyjskiego klubu i tym razem zaprezentowały dużo lepszą dyspozycję niż rywalki, szczególnie w trzecim secie, w którym triumfowały 25:10. W ekipie Dinamo najlepszą zawodniczką była Jordan Quinn Larson-Burbach, która zanotowała na swoim koncie 17 punktów.