Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Klub z Muszyny wzmocniła słoweńska atakująca

Klub z Muszyny wzmocniła słoweńska atakująca

fot. archiwum

Po porażce w Łodzi klub z Muszyny zdecydował się na podjęcie bardziej zdecydowanych kroków. W poprawie wyników zespołu pomóc ma pozyskanie nowej atakującej, Mariny Cvetanović, która może wzmocnić zespół  z Małopolski już w najbliższym meczu.

Polski Cukier Muszynianka Fakro Muszyna zajmuje aktualnie siódme miejsce w tabeli ORLEN Ligi. Biorąc pod uwagę historię i dotychczasowe osiągnięcia klubu, to jest to pozycja, która na pewno nie satysfakcjonuje włodarzy muszyńskiego zespołu. Porażka z drużyną BeefMaster Budowlani Łódź w ostatniej kolejce także nie mogła korzystnie wpłynąć na morale w drużynie. Dlatego do drużyny pozyskano kolejną, 12. już zawodniczkę.

Nowa atakująca zespołu z Muszyny, Marina Cvetanović, ma 27 lat i mierzy 188 cm wzrostu. Jej parametry fizyczne na pewno są dużym atutem, a doświadczenie zdobyte w ligach zagranicznych może zaprocentować w starciach toczonych na polskich boiskach. Słowenka ma bowiem na koncie występy w lidze francuskiej czy włoskiej. Do Muszyny trafiła zaś z rumuńskiej drużyny Stiinta Bacau. Trener Bogdan Serwiński jest przekonany, że ta siatkarka zmieni oblicze jego zespołu. – Marina dotarła do nas w dniu dzisiejszym, nie uczestniczyła w treningu, lecz przywitała się z nowymi koleżankami z zespołu. Cieszę się, że mam wreszcie kompletną drużynę – mówi Serwiński. – To solidna zawodniczka i będzie wzmocnieniem dla nas. Jej przyjście to dla mnie większe pole manewru taktycznego. Teraz już nie będę musiał przesuwać zawodniczki z przyjęcia na atak i kombinować jak zaskoczyć przeciwnika – zauważa trener, jednocześnie podkreślając motywy zakontraktowania Słowenki. Według oficjalnej strony klubu atakująca została już uprawniona do rozgrywania meczów w ORLEN Lidze.

źródło: inf. własna, mksmuszynianka.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-12-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved