Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Thomas Jarmoc: Zawsze staram się pokazać z jak najlepszej strony

Thomas Jarmoc: Zawsze staram się pokazać z jak najlepszej strony

- Będziemy się starali wygrać wszystkie rewanżowe spotkania, które są jeszcze przed nami - powiedział po meczu z Tomisem Constanta Thomas Jarmoc. W drugim pojedynku „pomarańczowi" ponownie pokonali rumuński zespół 3:1.

Pierwsze spotkanie z Tomisem Constanta wygraliście tym samym stosunkiem setów – 3:1. Jak się wam grało w tym rewanżowym spotkaniu?

Thomas Jarmoc: – Nie wiem czy mecz do końca wyglądał dokładnie tak samo, ale faktycznie wynik obu spotkań jest taki sam. Tym razem poszło nam chyba trochę łatwiej, ponieważ podczas spotkania w Rumunii dwa pierwsze sety były bardzo ciężkie, a tym razem grało się nam troszkę łatwiej. Mimo to nasi rywale walczyli do końca, ale to my cieszymy się, że wygraliśmy. Dzięki temu jesteśmy teraz na drugim miejscu w grupowej tabeli.

W drugim, najbardziej wyrównanym secie mieliście w górze piłkę setową i tym samym szansę na prowadzenie 2:0. Nie czujecie, że ten set wam trochę umknął?

Faktycznie mieliśmy szansę, żeby wygrać mecz 3:0 i zakończyć rywalizację szybciej. Taki jest sport i nie wszystko można od razu wygrywać. W drugim secie mieliśmy szansę prowadzić 2:0, szkoda że nie udało mam się go wygrać, ponieważ zawsze łatwiej jest zakończyć spotkanie 3:0 niż 3:1.

Mecz z Tomisem rozpoczął grudniową rundę rewanżową w Lidze Mistrzów. Na swoim koncie macie tylko jedną porażkę z Halkbankiem Ankara. Jaki macie cel przed tymi meczami?

Będziemy się starali wygrać wszystkie rewanżowe spotkania, które są jeszcze przed nami. Mimo że teraz zajmujemy drugie miejsce w grupie, to do dalszego etapu rozgrywek Ligi Mistrzów chcemy wejść z pierwszego miejsca. Na pewno dałoby nam to większe szanse, ale nie możemy liczyć na szczęście, tylko na własne umiejętności. Chcemy wygrać wszystkie spotkania, które są przed nami.

Od tego tygodnia znowu wracacie do rozgrywania dwóch spotkań – w Lidze Mistrzów i PlusLidze. Ten rytm jest dla was z pewnością bardzo męczący i obciąża wasze organizmy.

Rozgrywanie dwóch spotkań w jednym tygodniu jest dla nas bardzo męczące, ale taki mamy rozkład spotkań i nie mamy na niego wpływu. Jest ciężko, po zawodnikach widać zmęczenie, ale mamy jeszcze do rozegrania 5 spotkań i potem będziemy mieli chwilkę wolnego.

W różnych meczach dostajesz od trenera zielone światło i pojawiasz się jako zmiennik. Myślisz, że wykorzystujesz dane ci szanse na 100%?

Zawsze staram się pokazać z jak najlepszej strony i wykorzystywać szanse, które dostaję od trenera. Czasami nie wychodzi, ale myślę, że dzisiaj swoje wejście na boisko mogę zaliczyć do udanych. Jak tylko będę miał możliwość, to będę próbował pokazać się na boisku, żeby pomóc kolegom z drużyny.