Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Puchar CEV: Muszynianki wygrały z Post Schwechat

Puchar CEV: Muszynianki wygrały z Post Schwechat

fot. Łukasz Krzywański

W wyjazdowym meczu 1/8 finału Pucharu CEV zespół z Muszyny pokonał 3:1 austriacki SVS Post Schwechat. Podopieczne trenera Bogdana Serwińskiego są więc o wiele bliżej awansu do ćwierćfinału niż rywalki, tym bardziej że rewanż rozegrają we własnej hali.

Zaczęło się źle, bo od początku muszynianki zawodziły w ataku. Uderzały za lekko, po autach, a nawet w pół siatki. Wydawało się jednak, że w porę znalazły właściwy rytm, ale rozłożyła je druga przerwa techniczna. Schodziły na nią, przegrywając jednym punktem, ale kolejny fragment przegrały 2:5 i na dogonienie rywalek nie było już szans.

Kolejną partię Polki zaczęły odważniej i po krótkiej instrukcji trenera Bogdana Serwińskiego szły z uśmiechami na twarzach (przy stanie 16:11). Były chyba jednak zbyt rozluźnione, bo zamiast spokojnie skończyć partię, w końcówce grały z drżącymi rękami. Szło im tak źle, że Austriaczki miały aż trzy piłki setowe i muszyniankom zapaliło się czerwone światło. Udane ataki Sylwii Wojcieskiej i Karoliny Różyckiej oraz blok rezerwowej Emilii Muchy doprowadziły do stanu 24:24. Następnie piłkę przechodzącą skończyła Justyna Sosnowska, a rywalki pomyliły się w ataku i Muszyna wróciła z dalekiej podróży – zamiast 0:2 było 1:1.

Gospodynie w głowach rozgrywały jeszcze zaprzepaszczoną szansę z drugiego seta, gdy muszynianki wrzuciły drugi bieg i zaczęły je bezlitośnie punktować. Wykorzystywały wszystkie błędy rywalek, by nie dać im nawet cienia szansy na złapanie kontaktu i w pewnym momencie prowadziły nawet 10 punktami.Polki postanowiły jednak urządzić sobie dreszczowiec i w czwartej partii przeszły same siebie. Austriaczki uciekły aż na 23:18 i dopiero wtedy muszynianki zabrały się do roboty. A jak już zaczęły grać, to koncertowo. Zdobyły cztery punkty z rzędu, później obroniły dwie piłki setowe i zaczęła się bitwa na przewagi. Mecz skończyły dopiero przy swojej czwartej piłce setowej.

SVS Post Schwechat – Polski Cukier Fakro Muszyna 1:3
(25:22, 24:26, 16:25, 27:29)

Polski Cukier: Jasińska, Jagieło, Różycka, Sosnowska, Wojcieska, Piątek, Maj (libero) oraz Kurnikowska, Mazurek i Mucha

Zobacz również:
Wyniki 1/8 finału Pucharu CEV kobiet

*Autorem tekstu jest Piotr Jawor, krakow.sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-12-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved