Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP: Pewny awans Developresu Rzeszów

PP: Pewny awans Developresu Rzeszów

KS Developres Rzeszów pokonał w V rundzie Pucharu Polski kobiet SMS PZPS Sosnowiec. W kolejnej rundzie podopieczne Marcina Wojtowicza czeka dużo trudniejsze wyzwanie, a mianowicie pojedynek z zespołem z ORLEN Ligi.

Trener Marcin Wojtowicz w meczu z SMS-em Sosnowiec dał odpocząć siostrom Karolinie i Paulinie Filipowicz, które środowy pojedynek oglądały z wysokości trybun. W ekipie z Sosnowca zagrała z kolei Magdalena Damaske, wracająca powoli do dobrej dyspozycji po kontuzji barku. Warto dodać, że Damaske w spotkaniu z Developresem zagrała na pozycji libero, grając na zmianę z nominalną pierwszą zawodniczką na tej pozycji – Kingą Pasiut. Spotkanie z wysokiego „C” rozpoczęły miejscowe, szybko obejmując prowadzenie 5:1. Rzeszowianki dobrym początkiem ustawiły sobie grę, kontrolując poczynania na boisku i stopniowo powiększając przewagę. Znakomicie w polu zagrywki spisywała się Magda Jagodzińska. W rezultacie podopieczne trenera Wojtowicza wygrały zdecydowanie pierwszą partię – 25:15.

W drugim secie dość niespodziewanie do głosu doszły uczennice SMS-u, lecz bardziej doświadczone siatkarki z Podkarpacia zdołały wyrównać stan gry i przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, zwyciężając 25:23 po udanej kontrze, rozgrywającej bardzo dobre spotkanie, Magdaleny Olszówki. Trzecia odsłona była tylko dopełnieniem formalności. Gospodynie od początku zaczęły budować przewagę i po ataku Olszówki tablica wskazywała wynik 9:5. Kiedy w siatkę zaatakowała Malwina Smarzek, a asem serwisowym popisała się Adrianna Szady, trener Grzegorz Kosatka przywołał swoje podopieczne na trzydzieści sekund przerwy (12:6). Po czasie Developres kontynuował swoją dobrą grę. Punktowa zagrywka Izabeli Cieśnik sprawiła, że nadwyżka miejscowych wzrosła już do dziesięciu oczek (19:9). Chwilę potem rzeszowski zespół miał pierwszą piłkę meczową. Sosnowiczanki obroniły jeszcze trzy z nich, lecz atak Magdy Jagodzińskiej zakończył seta oraz mecz i Developres Rzeszów mógł cieszyć się z awansu do kolejnej rundy Pucharu Polski, w której zmierzy się z którąś z ekip ORLEN Ligi.

– Dziewczyny z Sosnowca nie postawiły nam zbyt wysokiej poprzeczki i mecz nie był porywającym widowiskiem – mówiła po meczu środkowa rzeszowianek – Dominika Nowakowska. – Trener sporo rotował składem i prawie każda z nas miała okazję zaprezentować się na boisku. Cieszymy się z kolejnego zwycięstwa i awansu do następnej rundy Pucharu Polski – skwitowała zawodniczka z Rzeszowa.

W tym meczu bardzo słabo zagrywałyśmy, miałyśmy też problemy w przyjęciu – przyznała po spotkaniu rozgrywająca SMS-u PZPS Sosnowiec Paulina Bałdyga, która otrzymała powołanie do szerokiej kadry seniorek na turniej kwalifikacyjny do MŚ. – Tylko w drugim secie udało nam się nawiązać wyrównaną walkę. Niestety, nie radziłyśmy sobie z zagrywką z wyskoku, jaką grały przeciwniczki – dodała w rozmowie ze Strefą Siatkówki rozgrywająca SMS-u PZPS.

Kolejna runda Pucharu Polski rozegrana zostanie na przełomie stycznia i lutego.

KS Developres Rzeszów – SMS PZPS Sosnowiec 3:0
(25:15, 25:23, 25:17)

Developres: Olszówka, Nowakowska, Warzocha, Śliwińska, Szady, Jagodzińska, Peret (libero) oraz Mazur, Cieśnik, Adamska i Myjak
SMS: Smarzek, Pacak, Grzelak, Nowakowska, Trocińska, Bałdyga, Pasiut (libero) oraz Damaske (libero), Krzeszewska, Antosiewicz i Stronias