Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP: MKS Banimex Będzin w kolejnej rundzie

PP: MKS Banimex Będzin w kolejnej rundzie

MKS Banimex Będzin pokonał we własnej hali Cuprum Mundo Lubin 3:1 w ramach V rundy Pucharu Polski mężczyzn. Kolejna runda odbędzie się w nowym roku, a przeciwnikiem podopiecznych Damiana Dacewicza będzie już zespół z PlusLigi.

Rok temu Cuprum Lubin również stanął na pucharowej drodze zespołowi z Będzina w V rundzie, lecz wtedy górą byli goście, wygrywając po tie-breaku. Dzisiejsze spotkanie gospodarze rozpoczęli od mocnego uderzenia, bo prowadzili 6:2 po skutecznych blokach Adriana Hunka na Macieju Kordyszu, który potem zapunktował tylko raz bezpośrednio z zagrywki (9:5), zanim został zmieniony przez Pawła Siezieniewskiego. Goście zbliżyli się na dwa punkty po asie serwisowym Szymona Romacia (11:9), lecz potem kolejny raz dał o sobie znać blok Będzina, przez który goście nie mogli się przebić. W tym secie aż osiem razy będzinianie zablokowali rywali i wygrali wysoko 25:14.

Kolejny set był już bardziej wyrównany. Do stanu 12:12 lekką przewagę mieli goście, a bardzo aktywny po ich stronie był Szymon Romać, który bardzo często kończył akcje swojej drużyny. Potem uaktywnił się także Siezieniewski, który najpierw skutecznie zaatakował, a w następnej akcji zablokował atakującego MKS-u. Od tego momentu gospodarze zaczęli seryjnie atakować w auty, dzięki czemu Lubin wyszedł na prowadzenie 18:13. Gospodarze w końcówce zbliżyli się na 19:20 po dwóch blokach Tomczyka i Hunka, ale kolejne akcje ze środka pewnie kończył Kadziewicz i piłkę setową wykończył asem serwisowym Maciej Gorzkiewicz.

W trzecim secie przy stanie 7:4 zrobiło się gorąco na boisku. Po tym, jak główny sędzia zmienił swoją decyzję na niekorzyść gości, Paweł Szabelski obejrzał żółtą kartkę za niesportowe zachowanie, a następnie czerwoną zobaczył Łukasz Kadziewicz. Po kilku minutach „zamieszania” siatkarze obu ekip za wszelką cenę chcieli udowodnić swoją siłę, wyładowując swoją sportową złość, przez co goście zbliżyli się na punkt do stanu 10:11. Atak lubinian „ciągnął” głównie Łukasz Łapszyński, który w poprzednich partiach był niewidoczny, lecz to nie wystarczyło na dobrze grających będzinian, którzy odskoczyli na 2-3 punkty i kontrolowali grę do końca seta.

W secie czwartym do pierwszej przerwy technicznej obie drużyny grały punkt za punkt. Po niej Łukasz Kadziewicz w swoim stylu wykończył akcję ze środka, a potem zablokował Tomasza Tomczyka (10:8). Następne piłki padły łupem Michała Żuka, który trzykrotnie kończył kontry (12:10), lecz w kolejnych trzech akacjach MKS atakował w auty. Żaden zespół nie odskoczył na więcej niż dwa punkty. Dopiero w końcówce kluczowa okazała się akcja, w której zablokowany został Paweł Siezieniewski przez Hunka, a w następnej Tomczyk zaserwował w boisko pomiędzy libero a przyjmującego i MKS prowadził 23:20. Spotkanie zakończył ze środka Adrian Hunek, który otrzymał również nagrodę MVP, zdobywając w meczu 18 punktów, z czego połowę blokiem.

MKS Banimex Będzin – MKS Cuprum Mundo Lubin 3:1
(25:14, 22:25, 25:22, 25:22)

MKS Banimex Będzin: Stelmach, Gaca (5), Hunek (18), Żuk (17), Wójtowicz (14), Tomczyk (15), Mierzejewski (libero) oraz Król (1), Oczko i Warda
MKS Cuprum Mundo Lubin: Łapszyński (13), Michalski (3), Gorzkiewicz (1), Kadziewicz (15), Romać (18), Kordysz (1), Kryś (libero) oraz Antosik, Kasper (5), Dykas i Siezieniewski (7)