Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Liga Mistrzów: Lube Banca wraca z Syberii bez punktów

Liga Mistrzów: Lube Banca wraca z Syberii bez punktów

Siatkarze Lube Banki Macerata nie będą miło wspominać wyjazdu do Nowosybirska. W starciu z Lokomotiwem drużyna Bartosza Kurka przegrała 1:3 i wróciła do Włoch bez zdobyczy punktowej. Reprezentant Polski zdobył w tym meczu 15 oczek.

Znakomita seria Lube Banki, która od 10 spotkań nie znalazła pogromcy w rozgrywkach ligowych i na europejskich parkietach, dobiegła wreszcie końca. Katem zespołu z Italii okazał się obrońca tytułu, Lokomotiw Nowosybirsk. W pierwszej odsłonie oba zespoły grały dosyć równo i ciężko było wskazać stronę dominującą. Taktyką Rosjan na wygranie tego pojedynku było obstrzeliwanie zagrywką Jiriego Kovara. Pochodzący z Czech reprezentant Włoch w całym meczu dogrywał piłkę do siatki aż 36 razy. W pierwszym secie Kovar miał problemy z trudnymi floatami Wolwicza i Astaszenkowa, jednak mimo wszystko Lube Bance udało się utrzymywać rezultat remisowy aż do samego końca (23:23). Przy piłce setowej dla Rosjan błąd popełnili sędziowie, którzy uznali atak Bartosza Kurka za autowy i tym samym 25:23 wygrali gospodarze.

W secie numer dwa Paweł Moroz i jego koledzy poszli za ciosem i dosyć szybko wypracowali sobie przewagę, która na drugiej przerwie technicznej wynosiła już 9 punktów (16:7). Dużym atutem Rosjan był blok, którym wygrywali w tym secie 5:1 oraz niezwykle wysoka (75%) skuteczność w ataku. Po 24 minutach ekipa z Syberii wygrała 25:15 i prowadziła już 2:0. Podrażnieni takim obrotem sprawy gracze Alberto Giulianiego pokazali w trzeciej partii co potrafią. Znakomicie zza linii dziewiątego metra prezentował się Dragan Stanković, który zdobył kilka oczek bezpośrednio zagrywką (14:8), a w ataku błyszczał Ivan Zaytsev. W końcówce ważne punkty zdobył także Kovar i partia zakończyła się wynikiem 25:19 dla gości z Włoch.

Czwarty set nie był już jednak tak dobry w wykonaniu Kurka i spółki. Siatkarze Lube Banki po kilku przegranych akcjach spuścili głowy w dół i dali się „zbić” Rosjanom. Przegrywając 8:15, w oczach Włochów nie było już widać wiary w zwycięstwo, natomiast Aleksander Butko i jego koledzy coraz bardziej się nakręcali. Po raz kolejny dużą rolę odegrał niezwykle sprawnie funkcjonujący blok Lokomotiwu, który często nie dawał bezpośrednich punktów, ale pozwalał na obronę i wyprowadzenie kontr. Słabsza skuteczność Zaytseva, Kurka i Kovara doprowadziły do przegranej 17:25 i 1:3 w całym spotkaniu. – Wiedzieliśmy od samego początku, że wyjście z tej grupy będzie trudne i trzeba będzie walczyć do samego końca. Nie cieszymy się z tego, że przegraliśmy ten mecz, ale trzeba przyznać, że Lokomotiw przez większość spotkania grał naprawdę dobrze – powiedział Bartosz Kurek.Trzeba patrzeć w przyszłość i zadbać o to, żeby wystarczyło nam determinacji w kolejnych meczach. Mamy przed sobą jeszcze dwa spotkania, jesteśmy na wysokim miejscu w tabeli i wszystko jest jeszcze możliwe – dodał Marco Podraščanin.

Bartosz Kurek zapisał na swoim koncie 15 punktów i był drugim najlepiej punktującym siatkarzem swojej ekipy. Więcej punktów w tym meczu zdobył tylko Ivan Zaytsev (17) oraz Paweł Moroz (22). Polak 12 oczek zdobył atakiem (skuteczność 60%), 2 poprzez skuteczny blok i jeden dzięki punktowej zagrywce. W polu serwisowym Kurek popełnił 4 błędy, natomiast w ataku pomylił się dwukrotnie i 5 razy był blokowany. W przyjęciu reprezentant Polski radził sobie całkiem nieźle – spotkanie zakończył z 50% przyjęcia pozytywnego oraz 25% idealnego.

Lokomotiw Nowosybirsk – Cucine Lube Banca Marche Macerata 3:1
(25:23, 25:15, 19:25, 25:17)

Lokomotiw: Diviš (13), Wolwicz (8), Moroz (22), Butko (4), Camejo (9), Astaszenkow (6), Gołubew (libero) oraz Mysin (2), Kozłow i Żylin
Lube Banca: Zaytsev (17), Stanković (9), Kovar (10), Kurek (15), Baranowicz (2), Podraščanin (4), Henno (libero) oraz Parodi (2) i Paparoni