Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Michał Kozłowski: Zabrakło chłodnej głowy i umiejętności

Michał Kozłowski: Zabrakło chłodnej głowy i umiejętności

AZS Częstochowa przegrał z Cerrad Czarnymi Radom 1:3, jednak miał w tym spotkaniu szanse na zdobycie chociażby punktu. - Zabrakło chłodnej głowy, ale też, w szczególności w końcówce tego drugiego seta, umiejętności - mówi Michał Kozłowski.

Na pewno jesteście zawiedzeni, bo było sporo walki, ale żadnych punktów z Radomia nie udało się wywieźć.

Michał Kozłowski: Dokładnie, chyba najbardziej szkoda drugiego seta, gdzie ta przewaga była kilkupunktowa i po prostu nie umieliśmy utrzymać jej do końca. Chyba za szybko chcieliśmy wygrać tego seta. Myśleliśmy, że drużyna z Radomia się położy po tym naszym kilkupunktowym prowadzeniu, ale niestety boisko zweryfikowało co innego.

Czego zabrakło? Chłodnej głowy czy czegoś więcej?

Wydaje mi się, że chłodnej głowy. Za bardzo podpalaliśmy się, w szczególności przy tej właśnie wielopunktowej przewadze, tak więc tego na pewno, ale i też, w szczególności w końcówce tego drugiego seta, umiejętności.

Wasza gra faluje, potraficie wygrać z teoretycznie faworytem, jakim jest AZS Olsztyn, i przegrać z beniaminkiem z Bielska. To falowane bierze się stąd, że większość składu stanowią młodzi zawodnicy?

Nie, ja raczej to sobie tłumaczę tak, że w tym roku liga jest tak wyrównana, że można wygrać z każdym i można z każdym przegrać. Tutaj akurat się spotkały dwa, wydaje mi się, wyrównane zespoły. Po prostu dyspozycja dnia mogła zadecydować o tym, że któraś z tych drużyn wygra. Dzisiaj to była drużyna z Radomia, tak więc gratuluję, no i czekamy na rewanż w naszej hali.

Zanim dojdzie jednak do tego rewanżu, czekają was do końca pierwszej rundy trzy mecze z tymi mocnymi przeciwnikami (Resovia, ZAKSA, Skra – przyp. red.). Jak do nich podejdziecie?

Tak jak do każdego innego spotkania. Teraz nie będziemy w ogóle stawiani w roli faworyta, także może nam to bardzo pomóc. Z drugiej strony zbyt lekkie podejście do tych meczów może się skończyć katastrofą i gładką przegraną 0:3, tak więc będziemy chcieli powalczyć jak najlepiej i może uda się z którąś z tych drużyn urwać jakiś punkt.