Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga kobiet na półmetku rundy zasadniczej

II liga kobiet na półmetku rundy zasadniczej

Joker Świecie, Olimpia Jawor, Nike Węgrów oraz Extrim Gorlice - to liderzy czterech grup II ligi kobiet po I rundzie fazy zasadniczej. Czy to te zespoły znajdą się w turnieju finałowym w maju przyszłego roku? Kandydatów z pewnością będzie jeszcze kilku.

Grupa 1 II ligi kobiet pauzowała w miniony weekend, jednak nie było tak, że nic w niej się nie działo. Zostało rozegrane zaległe spotkanie pomiędzy SMS-em Police a Jokerem Świecie. Niespodzianki nie było, pewną wygraną 3:1 odniosły podopieczne trenera Andrzeja Nadolnego. Świecianki w pierwszych dwóch setach odczuwały jeszcze chyba trudy podróży, jednak trzeci i czwarty set przebiegały już pod ich dyktando. Joker umocnił się na pozycji lidera tabeli po I rundzie fazy zasadniczej. W środę rozegrany zostanie jeszcze zaległy mecz pomiędzy Chemikiem II Police a Treflem II Sopot.

Zakończyła się również I runda fazy zasadniczej w grupie 2. Wygrał ją zespół Olimpii Jawor, który wykorzystał potknięcie opolanek w Jaworznie i wyprzedził rywala po wygranej 3:0 w Dąbrowie Górniczej lepszym bilansem setów. SMS II LO Opole również schodził w sobotę z parkietu jako zwycięzca, ale dwa przegrane sety z MCKiS Jaworzno kosztowały go utratę fotela lidera. – Doszliśmy do wniosku, że właśnie takiego zwycięstwa nam było potrzeba, bo do tej pory jeśli wygrywaliśmy, to w miarę łatwo, a jeśli przegrywaliśmy to po walce. Brakowało nam właśnie tego wyjścia z trudnej sytuacji – przegrywając 0:2 i mając kilka punktów straty w trzecim secie, podnieśliśmy się i wróciliśmy do gry – mówił po meczu trener opolanek, Patryk Fogel. Punkt straty do prowadzącej dwójki ma AZS Politechniki Śląskiej Gliwice, który w sobotę wygrał 3:1 z SMS II PZPS Sosnowiec. Na czwartym miejscu bez zmian – PLKS Pszczyna nie miał zbyt wielu problemów z pokonaniem najsłabszego w grupie zespołu Ares Nowa Sól. Z walki o pierwszą czwórkę nie rezygnują siatkarki z Jaworzna, ale także ze Świdnicy i Katowic. Sokół wygrał 3:0 z Impelem Gwardią Wrocław, świdniczanki pokonały natomiast Zorzę Wodzisław Śląski. Podopieczne trenera Andrzeja Brzezinki powetowały sobie sobotnią porażkę w niedzielę w Sosnowcu, pokonując w rozegranym awansem meczu 13. kolejki SMS PZPS II i wciąż mają kontakt z czołówką tabeli.

W ostatniej kolejce I rundy fazy zasadniczej w grupie 3 pauzował lider, Nike Węgrów. Pozycja Nike była jednak i jest nadal niezagrożona. Straty do węgrowianek odrobiły zespoły z Nowego Dworu Mazowieckiego, Łodzi i Poznania i wszystko wskazuje, że to właśnie te cztery zespoły zagrają w play-off. Rewelacyjny beniaminek z Nowego Dworu Mazowieckiego pokonał w niedzielę 3:1 Łaskovię Łask i utrzymał punkt przewagi nad goniącą go dwójką. Energetyk Poznań również stracił seta w meczu z Victorią Lubliniec, ale wygrał 3:1 i zgarnął cenne trzy punkty. Żadnych problemów z odniesieniem wygranej nad ostatnim w tabeli UKS-em Murowana Goślina nie miały za to łodzianki, który tym spotkaniem rozpoczęły nowy etap w historii klubu – grę w dużej hali zwanej Pałacem Sportu. ŁKS wygrał 3:0, a na boisku pokazały się juniorki i jedna z kadetek grających na co dzień w ŁKS-ie MG13 Łódź. – Były trochę zestresowane. Wiedziały, że po drugiej stronie siatki jest słabszy przeciwnik i chciały się dobrze zaprezentować. Myślę, że grały dobrze – podsumowuje grę młodszych koleżanek Gabriela Borawska, przyjmująca ŁKS-u. Na piąte miejsce awansował grający coraz lepiej zespół AZS AWF Warszawa. Podopieczne trenera Andrzeja Ojrzanowskiego rozgromiły w trzech krótkich setach we własnej hali Jedynkę Łomża.

Na pierwszym miejscu w grupie 4 I rundę fazy zasadniczej zakończył zespół Extrimu Gorlice. Gorliczanki w meczu na szczycie pokonały trzecią w tabeli Bronowiankę Kraków na jej terenie. Punkt straty do Extrimu ma Tomasovia Tomaszów Lubelski, która w minioną sobotę pewnie wygrała w Rzeszowie z rezerwami Developresu. Na czwartym miejscu w tabeli jest Pogoń Proszowice, która zrównała się punktami z Bronowianką. Podopieczne trenera Dariusza Pomykalskiego pokonały 3:2 na własnym parkiecie zespół z Wieliczki, chociaż przegrywały już 0:2. W meczu zespołów z dolnej części tabeli drużyna z Jarosławia wygrała 3:1 z PKCH PWSZ Tarnów i traci teraz do rywala tylko jeden punkt. Pierwszą wygraną i pierwsze punkty odniosły siatkarki AZS UEK Kraków, które wygrały 3:1 z Dalinem Myślenice i opuściły ostatnie miejsce w tabeli.