Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Liga brazylijska K: Na czele bez zmian – liderem wciąż Molico/Nestlé

Liga brazylijska K: Na czele bez zmian – liderem wciąż Molico/Nestlé

Po powrocie Brazylijek z Pucharu Wielkich Mistrzyń na nowo wystartowały rozgrywki tamtejszej ekstraklasy. W większości spotkań 6. kolejki wygrywali faworyci. Na słowa uznania zasłużyła Tandara Caixeta, która dla Amilu Campinas zdobyła aż 37 punktów.

Zajmujący drugie miejsce w tabeli Amil Campinas podejmował we własnej hali mające na swoim koncie o jedno oczko mniej siatkarki Banana Boat/Praia Clube. Już przed pierwszym gwizdkiem sędziego opiekun Amilu, Zé Roberto, przyznał, że to nie będzie łatwe spotkanie. I tak było w rzeczywistości. Zawodniczki obu klubów walczyły jak lwice i wygrywały sety naprzemiennie, co doprowadziło do tie-breaka. W decydującym, piątym secie lepsze okazały się gospodynie, którym zwycięstwo zapewniła Tandara Caixeta, która zdobyła aż osiem z piętnastu oczek w tej partii. Siatkarki z Praii w całym meczu zdobyły 23 punkty z błędów rywalek (o 5 więcej od Amilu) i aż siedmiokrotnie blokowały rywalki, jednak nie wystarczyło to do końcowego sukcesu. Katem Banana Boat okazała się Tandara Caixeta, która pobiła wszelkie rekordy brazylijskiej Superligi, zdobywając w meczu aż 37 punktów, w tym 36 atakiem. W szeregach przyjezdnych wyróżniającymi się siatkarkami były Kimberly Glass oraz Monique Pavão.

Amil Campinas – Banana Boat/Praia Clube 3:2
(19:21, 21:16, 14:21, 21:18, 15:9)

Amil: Natalia Pereira (11), Tandara Caixeta (37), Walewska (7), Carol Gattaz (7), Richards (6), Claudia (1), Michelle (libero) oraz Ju Nogueira (3), Rosamaria, Priscila i Teny
Banana Boat: Glass (15), Mayhara (10), Monique Pavão (14), Michelle Pavão (9), Aline (8), Ju (3), Tassia (libero) oraz Camila (2), Nati (1) i Isabela

Niespodzianki nie było w meczu liderującej ekipy Molico/Nestlé Osasco, która mierzyła się w swojej hali z E.C. Pinheiros. Przyjezdne oparły się podopiecznym Luizomara de Moury jedynie w pierwszej partii, w której uległy 19:21. W kolejnych odsłonach przewaga wicemistrzyń Brazylii nie podlegała żadnej dyskusji. Siatkarki z obrzeży São Paulo były lepsze w ataku (35:20), bloku (8:7) i zagrywce (7:3), a przyjezdne nie miały żadnych atutów, by im zagrozić. Najlepiej punktującą zawodniczką całego pojedynku okazała się Sheilla Castro, zdobywczyni 12 oczek. – Te trzy punkty wiele nas kosztowały. Rywalki podeszły do tego meczu niezwykle pewnie i ze stuprocentowym zaangażowaniem, za co należą im się brawa. Teraz koncentrujemy się na kolejnym meczu, by wykonać kolejny krok do celu, czyli złotego medalu – podsumowała Adenizia.

Molico/Nestlé Osasco – E.C. Pinheiros 3:0
(21:19, 21:15, 21:11)

Molico: Sheilla Castro (12), Malagurski (9), C. Bosetti (8), Thaisa Menezes (8), Adenizia (4), Fabiola (1), Camila Brait (libero) oraz Lia, Ana i Gabi
Pinheiros: Ellen (7), Andreia (6), Vivian (5), Andressa (4), Samara (4), Macris, Kasi (libero) oraz Glau (2), Aline (1), Sara (1) i Ananda

Dosyć jednostronne widowisko miało też miejsce w Rio de Janeiro, gdzie obecne mistrzynie kraju, Unilever, podejmowały ostatni w tabeli Minas Tenis Clube. Siatkarki Minas w tym sezonie spisują się wręcz tragicznie – nie mają na swoim koncie żadnego punktu, a co więcej, nie wygrały nawet seta. Ciężko było przypuszczać, by zmieniło się to w spotkaniu z siatkarkami Bernardo Rezende. Pierwszy set pokazał, że mistrzynie kraju muszą mieć się na baczności i spotkanie nie wygra się samo. Przyjezdne bardzo dobrze atakowały i ochoczo korzystały z częstych błędów w szeregach rywalek. W decydującej części pierwszego seta więcej zimnej krwi zachowała Fofão i jej koleżanki, które wygrały 22:20. W kolejnych odsłonach mistrzynie kraju nie pozostawiły już złudzeń swoim rywalkom i odniosły pewne zwycięstwa do 16 i 13. Dużym atutem Unileveru był blok, którym w szczególności dobrze pracowała Carol, zdobywczyni 4 oczek w tym elemencie. – Valeskinha powróciła do gry po sześciu miesiącach przerwy, więc mamy podwójny powód do świętowania. Nadal w składzie brakuje nam Juciely, która dopiero dochodzi do siebie, ale już niedługo do nas dołączy. Patrząc na mecze, które nas czekają, musimy wymagać od siebie więcej, ale przede wszystkim zdobycia trzech punktów – przyznała libero Unileveru, Fabi.

Unilever Rio de Janeiro – Minas Tenis Clube 3:0
(22:20, 21:16, 21:13)

Unilever: Pavan (11), Mihajlović (11), Carol (7), Gabi (5), Natasha (3), Fofão (3), Fabi (libero) oraz Bruna (4), Valeskinha (1), Amanda i Roberta
Minas: Carla (10), Alaina (7), Raquel (4), Lynda (2), Fernanda (2), Giovanna (1), Arlene (libero) oraz Sthefanie (1), Marcella i Lais

W pojedynku zespołów, które na swoich kontach miały po 5 oczek, a mianowicie Uniara/AFAV oraz São Cristovão Saude/São Caetano, lepsze okazały się te drugie. Po wygranej w pierwszych dwóch partiach siatkarki prowadzone przez Hairtona Cabrala były już przekonane, że trzy punkty trafią w ich ręce i same wybiły się z rytmu. Gospodynie za sprawą świetnie grającej Pauli wygrały 21:11 i dały sobie szansę na powalczenie o kolejnego seta. Thaisinha i jej koleżanki nie chciały dzielić się punktami i ponownie wspięły się na poziom prezentowany w pierwszych dwóch partiach. Kluczowa dla końcowego wyniku okazała się gra blokiem Roberty, która dwukrotnie punktowała tym elementem oraz wielokrotnie zatrzymywała ataki rywalek pasywnym blokiem. Ostatecznie partia zakończyła się przekonującym zwycięstwem przyjezdnych, które odskoczyły od strefy spadkowej na nieco bezpieczniejsze miejsce w środku tabeli.

Uniara/AFAV – São Cristovão Saude/São Caetano 1:3
(14:21, 19:21, 21:11, 14:21)

Uniara: Paula (15), Marcinha (7), Sol (6), Tome (5), Angelica (4), Ana (3), Tica (libero) oraz Naiara (3), Arielle (1), Ys (1) i Talita
Saude: Mara (9), Silvana (9), Roberta (9), Thaisinha (5), Sabrina (5), Diana (2), Nine (libero) oraz Paula G. (6), Flavia (5), Carol (1) i Dalila (libero)

Okupujący przedostatnie miejsce Maranhão Vôlei/Cemar w tej rundzie spotkań mierzył się u siebie z plasującym się trzy miejsca wyżej São Bernardo Vôlei. Choć przed meczem ciężko było wskazać wyraźnego faworyta, to jednak więcej szans na zwycięstwo dawało się zawodniczkom przyjezdnym. Siatkarki ze stanu São Paulo faktycznie okazały się lepsze i w bardzo zdecydowany sposób udowodniły to na boisku. W osiągnięciu sukcesu wydatnie pomogły im rywalki, które popełniły aż 19 własnych błędów. W szeregach przyjezdnych ciężar zdobywania punktów równomiernie rozłożył się na Elis, Jessicę i Mari Helen, natomiast u gospodyń żadna z zawodniczek nie potrafiła pociągnąć swoich koleżanek do boju.

Maranhão Vôlei/Cemar – São Bernardo Vôlei 0:3
(17:21, 12:21, 15:21)

Cemar: Liz (8), Lorena (8), Dani Suco (6), Ed (3), Fran (3), Yael (2), Alice Dias (libero) oraz Nikolle (6), Adri, Anny, Amanda i Thayna
São Bernardo: Jessica (11), Elis (10), Mari Helen (10), Dani Vieira (7), Giovanna (5), Katia, Killara (libero) oraz Samera, Mari Capovila, Sabrina, Soninha, Leda (1) i Fernanda (libero)

W derbach São Paulo lepsze okazały się niżej notowane zawodniczki Sesi-SP, które bez straty seta pokonały Barueri. W żadnej z trzech odsłon kibice zgromadzeni w Vila Leopoldina nie byli świadkami wielkich emocji i zaciętej walki. Podopieczne trenera Talmo obejmowały prowadzenie na początku seta i konsekwentnie je powiększały, dzięki czemu nie pozwoliły przeciwniczkom zdobyć więcej niż 15 oczek w secie. Jak zwykle liderką Sesi-SP była Priscila Daroit, która tym razem zdobyła 15 punktów. W drużynie Barueri najwięcej pozytywnych akcji miała na swoim koncie Renatinha, która 11 razy zadała rywalkom punktowe ciosy. Dzięki tej wygranej Sesi zrównał się punktami z lokalnym rywalem.

Sesi-SP São Paulo – Barueri São Paulo 3:0
(21:13, 21:15, 21:12)

Sesi-SP: Ivna (10), Bia (7), Priscila Daroit (15), Fabiana (6), Suelle (5), Dani Lins (2), Suelen (libero) oraz Ju Costa (1)
Barueri: Renata (5), Duda (7), Renatinha (11), Fe (4), Bruna (2), Fernandinha (1), Bel (libero) oraz Jessica (1), Thais i Bruninha

Siódme spotkanie tej kolejki pomiędzy Brasilia Vôlei a Rio do Sul/Equibrasil zostało rozegrane awansem w dniu 1 listopada. Lepsze w tym pojedynku okazały się zawodniczki ze stolicy Brazylii, które wygrały 3:1.