Strona Główna > Aktualności > ORLEN Liga > ORLEN Liga: Pilanki nie postawiły się siatkarkom z Bielska-Białej

ORLEN Liga: Pilanki nie postawiły się siatkarkom z Bielska-Białej

Kolejne spotkanie weekendowych zmagań na parkietach ORLEN Ligi zakończyło się w trzech setach. W rywalizacji z niżej notowanymi przeciwniczkami siatkarki BKS-u Bielsko-Biała ani przez chwilę nie traciły kontroli nad przebiegiem meczu i wygrały 3:0.

Początek spotkania należał do miejscowych, które po początkowo wyrównanej grze punkt za punkt, wykorzystały błędy bialanek, wychodząc na 6:4. Zespół Wiesława Popika kontrolował wydarzenia na boisku i kiedy na skrzydle pomyliła się Helena Horka, „nafciarki” schodziły na pierwszą przerwę techniczną z trzypunktową zaliczką. Po wznowieniu gry przyjezdne dzięki punktowej zagrywce Danijeli Nikić zbliżyły się na 8:9, ale po chwili ze skrzydła przebiła się Agata Babicz, wyprowadzając pilanki na 11:8. Wówczas po drugiej stronie siatki ciężar gry wziął na siebie duet Horka – Beier, dzięki któremu BKS Aluprof przejął inicjatywę, odskakując na 13:11. W obozie Nafty odpowiedziały Natalia Krawulska i Faimie Rose Kingsley, dzięki czemu przy Żeromskiego był remis 15:15. Wyrównana gra toczyła się do stanu 18:18. Wówczas ze skrzydła uderzyła Daria Paszek, a po asie serwisowym Emilii Kajzer gospodynie prowadziły 20:18. Końcówka była bardzo emocjonująca, bowiem na skutek błędów własnych prowadzenie przechodziło z jednej strony na drugą. Przy stanie 22:22 Małgorzata Lis dwukrotnie zablokowała Paszek (24:22), chwilę później Heike Beier mogła zakończyć seta, lecz została zablokowana przez Kingsley. Wynik partii ustaliła Coleen Ward autowym serwisem.

Po zmianie stron BKS Aluprof bardzo szybko uzyskał kilkupunktową przewagę. Ataki pilanek były z łatwością podbijane przez siatkarki z Podbeskidzia, a po atakach Beier i Horki przyjezdne odskoczyły na 5:1. Podopieczne Wiesława Popika błyskawicznie odrobiły straty (6:6), a wartością dodaną gospodarzy było wprowadzenie Magdaleny Wawrzyniak, która wyprowadziła PGNiG Naftę na 10:9. Chwilę później miejscowe stanęły w miejscu, od stanu 11:9 seriami popełniając błędy. Trener Popik próbował pobudzić swoje podopieczne, jednak po drugiej stronie siatki czujny blok Horki sprawiał, że bialanki zaczęły uciekać rywalkom (16:11). Daria Paszek i Magda Hawryła zmniejszyły straty do 14:17, ale po kolejnych błędach pilanek goście prowadzili 20:14, wciąż powiększając przewagę. W polu zagrywki nieźle radziła sobie Nikić, a po kolejnym bloku czeskiej atakującej BKS Aluprof prowadził w meczu 2:0.

W trzeciej partii do pierwszej przerwy technicznej oba zespoły na przemian wychodziły na prowadzenie. Po wznowieniu gry kolejnym asem serwisowym popisała się Kajzer (9:7), ale po akcjach Lis był remis 9:9. Spora w tym zasługa Doroty Wilk, z której zagrywkami kompletnie nie radziły sobie przyjmujące Nafty, dzięki czemu BKS Aluprof odskoczył na 14:9, a po asie serwisowym Beier – na 16:10. Podopieczne Wiesława Popika po kontrach Wawrzyniak i Joanny Kuligowskiej odrobiły dwa oczka (14:18), ale gdy blokiem zapunktowała Nikić, zespół gości prowadził 20:14. Znaczna zaliczka nieco uśpiła czujność siatkarek Mirosława Zawieracza, co błyskawicznie wykorzystały miejscowe. Kontry Wawrzyniak, Kuligowskiej i Babicz sprawiły, że przy Żeromskiego ponownie zrobiło się nerwowo (22:21). Końcówka należała do bialanek, które wygrały 25:22.

Najwartościowszą zawodniczką spotkania zdaniem komisarza zawodów była rozrywająca BKS-u Aluprofu Bielsko-Biała, Dorota Wilk, jednak statuetka równie dobrze mogła powędrować w ręce Heleny Horki lub Heike Beier, które również rozegrały bardzo dobry pojedynek.

PGNiG Nafta Piła – BKS Aluprof Bielsko-Biała 0:3
(23:25, 17:25, 22:25)

PGNiG Nafta Piła: Kajzer (3), Kudakova (6), Paszek (9), Krawulska (1), Babicz (9), Kingsley (10), Kuehn-Jarek (libero) oraz Kuligowska (1), Wawrzyniak (9), Ward, Archangielskaja i Hawryła (1)
BKS Aluprof Bielsko-Biała: Nikić (10), Horka (17), Lis (9), Beier (11), Wilk (7), Łyszkiewicz (1), Wojtowicz (libero) oraz Ciaszkiewicz (2) i Szymańska