Strona Główna > Aktualności > ORLEN Liga > ORLEN Liga: Dominacja i trzy oczka dąbrowianek

ORLEN Liga: Dominacja i trzy oczka dąbrowianek

Siatkarki MKS-u Dąbrowa Górnicza nie pozostawiły złudzeń ekipie z Bydgoszczy. W spotkaniu 9. kolejki ORLEN Ligi gospodynie nie wykorzystały atutu własnej hali i nie urywając nawet seta, pozwoliły zgarnąć rywalkom komplet punktów.

Dość szybko, mimo dobrego początku w wykonaniu Moniki Naczk, za sprawą niedokładności po stronie Pałacu niewielką przewagę zyskały siatkarki z Dąbrowy Górniczej (5:3). Do pierwszej przerwy technicznej utrzymał się podobny rezultat, lecz po powrocie zespołów na parkiet rozpoczął się fragment wyrównanej, choć bogatej w błędy po obu stronach siatki gry punkt za punkt (13:13). Tuż przed drugą przerwą techniczną zawodniczki MKS-u zyskały dwupunktową zaliczkę. Gdy prowadzenie przyjezdnych wzrosło do czterech oczek (18:14), o czas poprosił Rafał Gąsior. Po powrocie na parkiet, gospodynie błyskawicznie złapały ponowny kontakt punktowy z rywalkami – duża w tym zasługa trudnego serwisu Tamary Kaliszuk. Przy wyniku 18:17, podopieczne przywołał natomiast Nicola Negro. Dąbrowianki odzyskały przewagę sprzed kilku akcji, niwelując skuteczną grę obronną przeciwniczek udanymi zagraniami na siatce i konsekwentnie utrzymywały prowadzenie. Piłkę setową siatkarki MKS-u zyskały dzięki pewnemu zbiciu Katarzyny Zaroślińskiej po prostej (24:19), a po chwili cieszyły się już z objęcia prowadzenia 1:0 w całym spotkaniu.

Pierwsze akcje drugiego seta to całkowita dominacja dąbrowianek. Wyraźne kłopoty gospodyń z przebiciem się przez blok rywalek zmusiły szkoleniowca Pałacu do wzięcia czasu (0:4). Niezmiennie skuteczna była na lewym skrzydle Sassa, a bydgoszczanki nie potrafiły znaleźć sposobu na przyjęcie zagrywki Ozge Cemberci i podczas pierwszej przerwy technicznej traciły do przeciwniczek siedem oczek (1:8). Sygnał do poprawy gry dała miejscowym siatkarkom Tamara Kaliszuk, skutecznie atakując i trzy razy z rzędu punktując w polu serwisowym, co skłoniło trenera MKS-u do wykorzystania przerwy (11:7). Dąbrowianki większej części swojej punktowej zaliczki już nie oddały – dzięki utrzymaniu dobrej dyspozycji w ataku, na drugą przerwę techniczną zeszły przy stanie 16:11. Dopiero kąśliwa zagrywka Agaty Pury, w połączeniu z pomyłkami przyjezdnych, pozwoliła pałacankom zbliżyć się do rywalek na dwa oczka (15:17). Wkraczając w decydującą fazę seta, gospodynie zaczęły jednak popełniać coraz liczniejsze błędy. Czas wykorzystał wówczas trener Gąsior (17:22), ale ani kilka kolejnych niedokładności po stronie MKS-u, ani pojedyncze udane akcje bydgoszczanek, nie odwróciły już losów seta, zakończonego atakiem Rachael Adams (25:20).

Dziesięciominutowa przerwa pozytywnie wpłynęła na Pałacanki, które rozpoczęły trzecią partię od mocnego uderzenia (2:0). Jednakże przyjezdne bardzo szybko odzyskały kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami, wykorzystując w bloku niedokładne przyjęcie rywalek (3:2). Gospodynie, mimo słabszych momentów, nawiązywały z przeciwniczkami wyrównaną walkę (6:6). Prowadzenie dąbrowianek z pierwszej przerwy technicznej (8:6) utrzymywało się dzięki grze punkt za punkt (12:10), ale z czasem ponownie wzrosła liczba prostych błędów własnych w ekipie znad Brdy i mimo czasu na życzenie trenera Gąsiora, podczas drugiej przerwy technicznej Pałac tracił do rywalek pięć oczek (11:16). Skuteczna gra Eleonory Dziękiewicz i Rachael Adams w ataku pomogła przyjezdnym utrzymać wysokie prowadzenie (20:15, 23:19). Bydgoszczanki swoich szans szukały w bloku – lecz w decydującym momencie, element ten zafunkcjonował w drużynie MKS-u (25:21), zapewniając dąbrowiankom zwycięstwo za trzy punkty.

MVP meczu: Katarzyna Zaroślińska (MKS Dąbrowa Górnicza)

KS Pałac Bydgoszcz – MKS Dąbrowa Górnicza 0:3
(19:25, 20:25, 21:25)

KS Pałac Bydgoszcz: Połeć (13), Twardowska (2), Sawoczkina, Naczk (7), Pura (4), Kaliszuk (18), Wysocka (libero) oraz Biedziak, Dybek (2), Głaz i Korabiec
MKS Dąbrowa Górnicza: Dziękieiwcz (5), Sassa (7), Zaroślińska (13), Cemberci (2), Adams (12), Skowrońska (11), Strasz (libero)