Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Jaworznianki mogły zdobyć 3 punkty, ale uległy w tie-breaku

II liga K: Jaworznianki mogły zdobyć 3 punkty, ale uległy w tie-breaku

Siatkarki z Jaworzna były bliskie pokonania lidera, jednak sił wystarczyło na zwycięstwo tylko w dwóch setach. W trzeciej partii odrodziły się opolanki. W decydującym secie nie zabrakło emocji, jednak lepsze okazały się zawodniczki z Opolszczyzny.

Mecz dużo lepiej rozpoczęły przyjezdne, które po błędach jaworznianek prowadziły już 20:13. Wtedy w szeregach siatkarek z Opolszczyzny pojawiło się rozluźnienie, co doprowadziło do wyrównanej końcówki, którą po walce wygrały gospodynie. – Po reprymendzie od trenera powróciłyśmy do własnej gry i końcówka była niezwykle emocjonująca. Na szczęście koncentracja pomogła nam przechylić szalę zwycięstwa na naszą stronę – mówiła po spotkaniu libero zespołu z Jaworzna, Kamila Colik.

Kolejną partię znów lepiej rozpoczęły opolanki, jednak przez błędy własne szybko roztrwoniły całą przewagę. Dobra postawa Pauliny Michalak na zagrywce dała miejscowym pięć oczek zapasu (13:8). Po skutecznych atakach Dominiki Krupy siatkarki z Opola zmniejszyły stratę do jednego punktu (19:20), jednak błędy własne w kolejnych akcjach nie pozwoliły doprowadzić do remisu. Partię punktowym zbiciem zakończyła Agnieszka Lipka.

Do połowy trzeciego seta drużyny walczyły punkt za punkt. Pomyłki w ataku gospodyń i skuteczne kontry opolanek dały im prowadzenie 19:15. Mimo punktowych ataków Marty Trebert, jaworznianki nie były w stanie zniwelować strat i uległy 20:25.

W czwartej odsłonie kilkupunktową przewagę szybko zdobyły siatkarki z Opolszczyzny. Nie pomogły czasy na życzenie Mariusza Łozińskiego, niewiele dały także zmiany – po kiwce Marty Sikory opolanki prowadziły już 16:9. Błędy w przyjęciu i dobra dyspozycja w ataku Anny Grzechnik sprawiły, że na tablicy widniał wynik 21:12. Pomyłki podopiecznych Patryka Fogla dały rywalkom nadzieję na odwrócenie losów seta, bowiem przewaga zmalała do pięciu punktów (17:23). W końcówce nie pomyliła się jednak Judyta Gawlak, której kiwka ze środka doprowadziła do piątej partii.

Początek tie-breaka to popis w ataku opolanek, które przed zmianą stron prowadziły 8:4. Gdy wydawało się, że przyjezdne bezpiecznie „dowiozą” przewagę do końca, skutecznie w bloku i ataku zagrała Katarzyna Stolarczyk i wkrótce był remis 12:12. Więcej zimnej krwi w końcówce zachowały jednak siatkarki z Opolszczyzny i to one cieszyły się ze zwycięstwa 15:13 i 3:2 w całym meczu. Stracony przez opolanki punkt w Jaworznie sprawił, że w tabeli na fotel lidera awansowały zawodniczki Olimpii Jawor. SMS LO2 Opole kończy więc pierwszą rundę na drugiej pozycji, a MCKiS Jaworzno plasuje się na miejscu piątym.

Wiedziałyśmy, ze mecz z Opolem będzie należał do najtrudniejszych spotkań w tej rundzie, jako że utrzymywały do tej pory fotel lidera. Nastawiałyśmy się na mecz walki o każdą piłkę, ponieważ każda była wyjątkowo cenna – komentowała po spotkaniu Kamila Colik.Na tie-breaka wyszłyśmy bardzo zmotywowane, z chęcią zwycięstwa, pomimo tak słabej gry w dwóch poprzednich partiach. Końcówka była bardzo zacięta, lecz niestety musiałyśmy uznać wyższość lidera – dodała. W drugiej partii gra gospodyń wyglądała bardzo dobrze, co zwiastowało zwycięstwo w trzech setach. Czego zabrakło, żeby zwyciężyć za trzy punkty? – Zabrakło na pewno konsekwencji w secie trzecim, bo nie da się ukryć, że mecz mógł zakończyć się w 3 setach dla nas – zakończyła z nutą rozczarowania libero gospodyń. W podobnym tonie wypowiadała atakująca jaworznickiej drużyny, Katarzyna Gołąbek. Wydaje mi się, że idąc punkt za punkt, pojawił się nagły przestój, który razem z serią błędów po naszej stronie stworzyły nerwową atmosferę w drużynie i niestety przegrałyśmy trzeciego seta – dodała siatkarka.

MCKiS Jaworzno – SMS LO2 Opole 2:3
(28:26, 25:22, 20:25, 19:25, 13:15)

MCKiS Jaworzno: Kuryło, Spratek, Michalak, Lipka, Streber, Stolarczyk, Calik (libero) oraz Tojka, Gibas, Gołąbek i Krupa
SMS LO2 Opole: Wilk, Gierejkiewicz, Gawlak, Godlewska, Krupa, Grzechnik, Michalak (libero) oraz Sikora, Paczkowska, Krawczyk i Moczko