Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Goślinianki odebrały od ŁKS-u lekcję siatkówki

II liga K: Goślinianki odebrały od ŁKS-u lekcję siatkówki

W meczu grupy 3 II ligi kobiet pomiędzy ŁKS-em Łódź a zamykającym ligową tabelę UKS-em Murowana Goślina nie było niespodzianki. Był to jednostronny pojedynek, a dla łodzianek stanowił dobrą okazję do odbudowania się po porażce w Węgrowie.

Pierwszego seta gospodynie rozpoczęły zgodnie z planem. Udany blok Karoliny Suwińskiej i Gabrieli Borawskiej sprawił, że łodzianki prowadziły 4:2. W kolejnym fragmencie spotkania gra faworytek nie układała się już tak dobrze, atakujące często „nadziewały" się na skuteczny blok rywalek, które nie zamierzały oddawać meczu bez walki. Jednak potencjał ŁKS-u okazał się zbyt duży. Nawet jeżeli któraś z siatkarek miała problem ze skończeniem swojego ataku, natychmiast w sukurs przychodziła jej koleżanka. Gdy piłka po zbiciu Suwińskiej wróciła na stronę łodzianek, przytomność umysłu wykazała Aleksandra Filip kiwając w niebroniony przez przeciwniczki fragment boiska (7:5). Z upływem czasu dominacja podopiecznych Mi chała Cichego stawała się coraz bardziej wyraźna. Przez blok łodzianek nie przedarła się Patrycja Grocholewska, z kolei problemy przyjmującym z Murowanej Gośliny sprawiała piłka wprowadzana do gry przez Klaudię Gajewską i o czas poprosił trener gości (18:9). Przyjezdne nie potrafiły nawiązać wyrównanej walki, a zbyt lekko uderzana piłka kończyła się okazją do kontry dla łodzianek i stratą kolejnych punktów. Z kolei podjęcie ryzyka wiązało się z ogromną liczbą błędów własnych. To właśnie jeden z nich zakończył inauguracyjną odsłonę spotkania (25:11).

Po lekcji siatkówki jaką otrzymały zawodniczki UKS-u Murowana Goślina w pierwszym secie, początek drugiej partii mógł zaskoczyć kibiców zgromadzonych w obiekcie przy ul. Skorupki. Goście agresywniej zagrywali piłkę, a z prezentu w postaci piłki przechodzącej skorzystała Małgorzata Winkler. Po efektownym, mocnym, ale równie niecelnym ataku Agnieszki Wołoszyn tablica pokazywała wynik 1:5. Wtedy gospodynie ponownie się skoncentrowały i bardzo szybko odrobiły straty. Z dobrej strony kolejny raz pokazała się Winkler, bo to po jej zagrywkach wydawało się, że goślinianki zdołają dorównać poziomem gry gospodyniom (5:9). Nadzieje te jednak bardzo szybko zweryfikowało boisko. Dwa asy serwisowe Aleksandry Filip i skuteczne ataki Kamili Łuczak przesądziły o losach seta (19:12). Strata ośmiu punktów z rzędu podłamała przyjezdne, a atak w siatkę Julii Urbańskiej był świadectwem bezradności goślinianek. Set zakończył się wynikiem 25:18, choć gdyby nie ofiarna gra przyjezdnych w końcówce, zwycięstwo łodzianek mogłoby być jeszcze bardziej okazałe.

Trzeci set dla faworytek był już tylko formalnością. Podobnie jak w poprzednich odsłonach, rywalki jedynie przez chwilę zdołały utrzymać kontakt punktowy z łodziankami, a błędy własne ostatecznie pogrążały siatkarki z Murowanej Gośliny. Wyprowadzane przez nie ataki z drugiej linii grzęzły w siatce, a skrzydłowe często nie były w stanie nadążyć za szybkimi piłkami, jakie dostawały od swojej rozgrywającej. Na boisku pojawiły się łódzkie juniorki, Izabela Wasiak i Patrycja Drożdzińska. Przy stanie 20:11 dla gospodyń w barwach ŁKS-u w drugoligowych rozgrywkach zadebiutowała kadetka – Justyna Sagan. Przy wysokim prowadzeniu w szeregi gospodyń wkradło się rozluźnienie, a dopiero przerwanie gry przez Michała Cichego poskutkowało skończeniem czwartej piłki meczowej (25:17).

ŁKS Commercecon Łódź – UKS Zielone Wzgórza Murowana Goślina 3:0
(25:11, 25:18, 25:17)