Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Damian Wojtaszek: Potrzebowaliśmy takiego meczu

Damian Wojtaszek: Potrzebowaliśmy takiego meczu

- Potrzebowaliśmy takiego spotkania, które nas pobudzi, poderwie i pokaże, że naprawdę możemy wyjść z bardzo złej sytuacji i wygrać - powiedział po wczorajszym meczu Damian Wojtaszek, libero Jastrzębskiego Węgla.

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla po dwóch przegranych z rzędu meczach do spotkania z AZS-em Politechniką Warszawską przystępowali z nadzieją na przełamanie złej passy. Udało im się wygrać, ale dopiero po pięciu niezwykle emocjonujących setach. – Potrzebowaliśmy takiego meczu, przełamania się, ponieważ zawsze z tymi „słabszymi” drużynami gramy beznadziejnie – przyznał Damian Wojtaszek. Potrzebowaliśmy po prostu spiąć pośladki i pokazać się z dobrej strony. Zespół z Warszawy grał dzisiaj bardzo dobre spotkanie, ale my znowu popełnialiśmy bardzo dużo prostych błędów. Tak jak powiedziałem, potrzebowaliśmy takiego spotkania, które nas po prostu pobudzi, poderwie i pokaże, że naprawdę możemy wyjść z bardzo złej sytuacji i wygrać – podkreślił libero Jastrzębskiego Węgla.

Jastrzębianie przegrali pierwsze dwa sety, jednak w trzeciej partii wyszli od początku skoncentrowani, szybko wypracowali sobie przewagę i wygrali tę odsłonę meczu. W dwóch kolejnych setach było znowu sporo walki, ale też zwycięsko wyszli z nich gospodarze. Damian Wojtaszek przyznał, że trener nie musiał ich dodatkowo motywować podczas przerwy między drugim i trzecim setem, on i koledzy sami zdali sobie sprawę z tego, że spotkanie im ucieka. – Każdy sobie w głowach poukładał, powiedział, że nie możemy tak grać, dla własnej publiczności prezentować takiego meczu. Wzięliśmy się do roboty, wygraliśmy spotkanie. Mam nadzieję, że ostatnie trzy sety w naszym wykonaniu podobały się – powiedział.

Z pewnością nie tylko te ostatnie trzy sety, ale i cały mecz mógł się podobać, bo obie drużyny walczyły o każdy punkt i do końca tak naprawdę nie można było przewidzieć wyniku. Libero zespołu z Jastrzębia-Zdroju podkreślił, że w tym wszystkim i tak najważniejsze jest zwycięstwo. – Ja się cieszę, że wygraliśmy to spotkanie. Pomimo tego, że byliśmy na straconej pozycji po pierwszych dwóch setach, potrafiliśmy wygrać dwa punkty. Takiego meczu potrzebowaliśmy.

Podopieczni Lorenzo Bernardiego nie będą mieć teraz dużo czasu na odpoczynek, bowiem już we wtorek grają kolejny mecz, tym razem w Lidze Mistrzów. Na Śląsk przyjedzie Tomis Constanta, z którym jastrzębianie wygrali w poprzedniej kolejce 3:1. – Nie można powiedzieć, że teoretycznie nie powinnyśmy mieć problemów z tym przeciwnikiem. Teraz siatkówka jest naprawdę nieobliczalna, każdy z każdym może wygrać, co pokazują mecze. Do każdego spotkania musimy podejść skoncentrowani na 100%, tak jak do tych trzech ostatnich setów czy do takich konfrontacji jak z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle lub z Resovią Rzeszów – zakończył swoją wypowiedź Wojtaszek.