Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Chiny: Wygrana drużyny Kingi Kasprzak na inaugurację sezonu

Chiny: Wygrana drużyny Kingi Kasprzak na inaugurację sezonu

Udanie dla Kingi Kasprzak rozpoczęła się przygoda z ligą chińską. Jej Guohua Life Szanghaj na inaugurację sezonu wygrała po zaciętym boju z Guanyun Jiangsu. Polka również pojawiła się na boisku i zagrała dobry mecz.

Ekipa z Szanghaju bardzo dobrze rozpoczęła spotkanie, prowadząc 7:2 i 8:3. Drużyna Kingi Kasprzak kontrolowała boiskowe poczynania, cały czas grała dobrze i utrzymywała bezpieczną przewagę. Drużynie przeciwnej nie pomogły nawet liczne zmiany. W drugim secie początkowo walka była wyrównana, jednak Guanyun Jiangsu odskoczyło na 13:9, co napędziło grę tej drużyny i w tej odsłonie była ona już nie do powstrzymania, wyrównując tym samym wynik meczu na 1:1.

W trzecim secie na boisku pojawiła się już Kinga Kasprzak, która z racji limitu obcokrajowców mecz rozpoczęła w kwadracie dla rezerwowych (grały Amerykanki Nellie Spicer i Heather Brown). Zespół trenera Wanga Jiana po ciężkiej walce wygrał trzecią partię i wydawało się, że mecz skończy się w czterech setach, bowiem w kolejnej partii prowadził 8:4 i 16:10, ale przeciwniczki zdołały odrobić straty, a nawet wygrać tę partię. W tie-breaku zespołowi z Szanghaju udało się wypracować kilka punktów przewagi i ostatecznie wygrać całe spotkanie.

Kinga Kasprzak po wejściu w trzecim secie została na boisku już do końca meczu. Dla swojego zespołu zdobyła 12 punktów (10 atakiem przy 48-procentowej skuteczności i 2 blokiem). W jej zespole najlepiej punktującą okazała się z dorobkiem 21 oczek Zhang Yichan.

Guohua Life Szanghaj – Guanyun Jiangsu 3:2
(25:18, 18:25, 25:22, 22:25, 15:10)

źródło: cva.qq.com, inf. własna