Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Izabela Bełcik: Ciężko było wejść na odpowiedni poziom

Izabela Bełcik: Ciężko było wejść na odpowiedni poziom

Mecz 9. kolejki ORLEN Ligi nie ułożył się po myśli Siódemki SK banku Legionovii Legionowo. Podopieczne trenera Kosmola uległy sopociankom 1:3. - Żałuję, że nie utrzymałyśmy poziomu z inauguracyjnego seta - mówiła kapitan mazowieckiego zespołu, Kinga Bąk.

Pierwsza partia rywalizacji legionowianek z aktualnymi mistrzyniami Polski zwiastowała bardzo ciekawe spotkanie. Gospodynie pokonały sopocianki 25:19. – W pierwszym secie popracowaliśmy zagrywką, przez co zmusiliśmy przeciwniczki do błędów – stwierdził Maciej Kosmol, trener Siódemki SK banku Legionovii Legionowo. – W kolejnych setach wszystko się odwróciło, bo Atom Trefl Sopot włączył szósty bieg. Szesnaście punktów blokiem robi wrażenie. Daliśmy z siebie wszystko, ale to nie wystarczyło do wygranej – dodał szkoleniowiec. Mimo przegranej Kosmol docenił pozytywne elementy w grze swojego zespołu: – Są oczywiście pozytywy: dobry mecz zagrała Berenika Tomsia, pokazała się także Ola Wójcik. Skupiamy się teraz na tych przeciwniczkach, które są w naszym zasięgu – zakończył.

Kinga Bąk, kapitan Siódemki SK banku Legionovii Legionowo, nie ukrywała żalu z powodu przegranego meczu. – Żałuję, że nie utrzymałyśmy poziomu z inauguracyjnego seta. Atom Trefl Sopot zaczął po prostu lepiej zagrywać, przez co wyłączyły nam szybkie rozgrywanie – dodała zawodniczka. Rozgrywająca wyraziła także wdzięczność dla kibiców, dopingujących głośno swoją drużynę. – Chciałabym pogratulować rywalkom, ale także podziękować kibicom. Byli z nami od pierwszej do ostatniej piłki – mówiła Bąk.

Teun Buijs natomiast przyznał, że jego zespół nie zaprezentował się tak, jak powinien w pierwszej partii. Wskazał także przyczyny takiego obrotu sprawy. – Oczywiście mieliśmy problemy w pierwszym secie. Myślę, że były tego dwie przyczyny: świetna publiczność, która sprzyjała gospodyniom, oraz zmęczenie wynikające z wtorkowego meczu Ligi Mistrzyń. Jednak dzięki zmianom zespół powrócił na swój poziom i zwyciężył, z czego jestem niezwykle zadowolony. Teraz musimy kontynuować dobrą passę – zakończył szkoleniowiec.

Kapitan Atomu Trefla Sopot wyraziła radość z wygranego spotkania. – Jesteśmy w bardzo dobrych nastrojach, bo mecz zaczął się dla nas niekorzystnie, ale jednak udało się wywieźć stąd dobry wynik – mówiła Izabela Bełcik. – Ciężko było wejść na odpowiedni poziom koncentracji, ale Legionovia zdecydowanie nam pomogła, przez tego „kopa” w pierwszym secie. Wtedy nie zdołałyśmy rywalek dogonić w końcówce, ale od drugiej partii zaczęłyśmy walczyć z własnymi słabościami i przeciwnikiem. Wszystko świetnie się dla nas skończyło – podsumowała rozgrywająca.