Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Dwa oczka Campera w nyskim kotle

I liga M: Dwa oczka Campera w nyskim kotle

Własna hala tym razem nie okazała się szczęśliwa dla siatkarzy Stali AZS PWSZ Nysa. Wprawdzie dwukrotnie udawało im się odrabiać straty w pojedynku z Camperem Wyszków, ale ostatecznie dwa punkty trafiły na konto podopiecznych trenera Sucha.

Mecz od mocnego uderzenia rozpoczęli wyszkowianie, którzy szybko przystosowali się do gabarytów nyskiego kotła. Podopieczni Jana Sucha popełniali mało błędów, a świetnie prezentowali się w zagrywce i w ataku. Szczególnie tym pierwszym elementem totalnie rozmontowali grę akademików. Wprawdzie na pierwszej przerwie technicznej prowadzili tylko 8:5, ale na drugiej mieli już siedem oczek przewagi nad przeciwnikami. Później zawodnicy trenera Wójcika próbowali jeszcze ratować wynik, ale niewiele byli w stanie zdziałać. Konsekwentna postawa przyjezdnych pozwoliła im triumfować w premierowej odsłonie 25:17.

Jednak w drugim secie przyjezdni nie poszli za ciosem, a sytuacja zupełnie się odwróciła. Gospodarze złapali odpowiedni rytm gry. Nie popełniali już tylu błędów, a coraz skuteczniej prezentowali się w ataku, dzięki czemu na pierwszej przerwie technicznej prowadzili już 8:4. Z biegiem czasu zaczął powiększać się dystans punktowy pomiędzy oboma drużynami. Goście w tej fazie meczu nie mieli pomysłu jak przeciwstawić się coraz lepiej grającym gospodarzom, szczególnie Maciejowi Kęsickiemu i Szymonowi Piórkowskiemu, których skuteczne zbicia sprowadziły drużyny na drugi czas techniczny. Rozpędzeni akademicy nie zamierzali zwalniać tempa. Wprawdzie drużyna z Mazowsza straty próbowała odrabiać blokiem, ale były one zbyt duże. W końcówce goście popsuli dwie zagrywki, a zbicie ze środka dało zespołowi z Opolszczyzny triumf w tej części meczu 25:20.

W trzecim secie sytuacja ponownie odwróciła się o 180 stopni, bowiem to podopieczni trenera Sucha przypomnieli sobie o swojej dobrej postawie z premierowej odsłony. Już na początku tej części meczu odskoczyli od nysan na cztery oczka, a duża w tym zasługa między innymi Łukasza Kaczorowskiego. W środkowej fazie seta udana kontra Piórkowskiego pozwoliła akademikom zmniejszyć straty, a as serwisowy Adriana Bocianowskiego spowodował, że wynik zaczął oscylować wokół remisu (16:14). Po przerwie gra nysan zupełnie stanęła. Wyszkowianie ponownie świetnie prezentowali się w polu serwisowym, a także w bloku, przez co zanosiło się na pogrom gospodarzy w tej partii. Wprawdzie w decydujących momentach Stali udało się nieco poprawić wynik, ale ostatnie słowo należało do przyjezdnych, którzy tę część meczu rozstrzygnęli na swoją korzyść 25:19.

Pierwsze minuty czwartej partii były bardzo wyrównane. Po stronie gospodarzy dobrze spisywał się Dawid Bułkowski, ale przyjezdni również mieli argumenty, aby toczyć wyrównaną walkę z przeciwnikami. Dopiero po przerwie technicznej inicjatywę zaczęli przejmować gracze Campera. Duża w tym zasługa dobrych serwisów Kaczorowskiego. Chwilę później nieskuteczny w ataku był Bocianowski, a kiwka Konrada Woronieckiego przybliżała podopiecznych trenera Sucha do zdobycia trzech punktów (16:12). Jednak podopieczni trenera Wójcika nie zamierzali tanio sprzedawać skóry, a świetny doping kibiców poderwał do walki nysan. Dobra postawa w zagrywce Piórkowskiego pozwoliła gospodarzom odrobić straty (21:21). W końcówce więcej zimnej krwi zachowali gracze z Opolszczyzny, a między innymi dobra postawa w bloku pozwoliła im doprowadzić do piątej odsłony (25:22).

Tie-break był wyrównany, a do zmiany stron żadnej z drużyn nie udało się odskoczyć od przeciwnika. Dopiero chwilę później czapa na Bocianowskim spowodowała, że wyszkowianie uzyskali dwa oczka przewagi (11:9). Chwilę później mocną zagrywką popisał się Kaczorowski, a przyjezdni byli o włos od końcowego sukcesu (13:10). Akademicy próbowali ratować wynik udanymi zbiciami ze środka, a gdy asem serwisowym popisał się Bocianowski, odżyły ich nadzieje na odwrócenie losów meczu. Ostatecznie jednak Camper okazał się lepszy, wygrywając 15:13.

Stal AZS PWSZ Nysa – Camper Wyszków 2:3
(17:25, 25:20, 19:25, 25:22, 13:15)