Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > UPCN San Juan bezkonkurencyjny w Pucharze Argentyny

UPCN San Juan bezkonkurencyjny w Pucharze Argentyny

Siatkarze UPCN San Juan nie mieli sobie równych w rozgrywkach Pucharu Argentyny. Podopieczni Fabiána Armoi w finale pokonali zespół Sarmiento Santana Textiles 3:0, w całym turnieju tracąc jedynie seta. Trzecie miejsce dla Personal Bolívar.

Nie ma mocnych na siatkarzy UPCN San Juan Voley Club. Zawodnicy Fabiána Armoi jak burza przeszli przez fazę eliminacyjną, a w turnieju finałowym również nie pozostawili złudzeń rywalom. Jedynym zespołem, który w tych rozgrywkach „urwał” seta drużynie z San Juan, był zdobywca czwartego miejsca, UNTREF Vóley.

Po pewnym zwycięstwie w półfinale podopieczni Fabiána Armoi podeszli do meczu bardzo skoncentrowani, a rywale postawili wysoko poprzeczkę. Już pierwsza partia była pełna emocji, jednak to obrońcy tytułu wyszli z niej zwycięsko, wygrywając 28:26. Drugiego seta lepiej rozpoczęli przeciwnicy, jednak Theo Lopes i spółka nie potrzebowali dużo czasu, aby doprowadzić do remisu i wypracować przewagę. Prowadzenie utrzymali już do końca partii, którą pewnie wygrali 25:19. Podobnie było w secie trzecim. Gdy siatkarze z San Juan prowadzili już 20:15, rywale powoli tracili wiarę w możliwość odwrócenia losów tego spotkania. Kilka chwil później UPCN San Juan zwyciężył 25:18 i mógł cieszyć się z drugiego z rzędu Pucharu Argentyny.

UPCN San Juan Voley Club – Sarmiento Santana Textiles 3:0
(28:26, 25:19, 25:18)

Sarmiento Santana Textiles: Firpo, Darraidou (12), Gauna (6), Spajic (7), Cabrera (11), Scholtis (11), Meana (libero) oraz Kindgard, Verasio i Vinti
UPCN San Juan: González (2), Lopes (9), Ramos (7), Junior (13), Filardi (7), Olteanu (17), Garrocq (libero) oraz Molina i Lazo

Pierwszy set meczu o trzecie miejsce był bardzo wyrównany, jednak to siatkarze z Bolivaru cały czas o jeden punkt wyprzedzali rywali. W końcówce udało im się zwiększyć przewagę do dwóch oczek i to wystarczyło do zwycięstwa w tej partii. Podobny przebieg miał drugi set, w którym również minimalna przewaga Personalu Bolivar zadecydowała o wygranej 26:24. Trzecia partia przebiegała pod wyraźne dyktando triumfatorów dwóch poprzednich setów, którzy na drugiej przerwie technicznej prowadzili aż pięcioma punktami. Tą przewagę stopniowo powiększali, w wyniku czego zwyciężyli 25:19 i to oni stanęli na najniższym stopniu podium tej imprezy.

Personal Bolívar – UNTREF Voley 3:0
(25:23, 26:24, 25:19)

Personal Bolívar: Cavanna (2), Tuba (14), Russo (7), Folle (12), Laneri (15), Hernández (7), Closter (libero) oraz Gallego, Portillo (1) i Lioca
UNTREF Voley: Simaro (3), Ronda (5), Arias (6), Romanutti (7), Giani (10), Gorosito (5), Ruiz (libero) oraz Pereyra, Méndez (2), Martínez (7) i Villarruel