Strona Główna > Aktualności > ORLEN Liga > ORLEN Liga: Legionovia walczyła, ale trzy punkty dla Atomu Trefla

ORLEN Liga: Legionovia walczyła, ale trzy punkty dla Atomu Trefla

Siatkarki SK Bank Siódemki Legionovii Legionowo robiły co mogły w meczu z mistrzyniami Polski. Wygrały nawet seta, ale pomimo determinacji rywalek to podopieczne Trenera Teuna Buijsa zdobyły komplet punktów. Sopocianki były zdecydowanie lepsze.

Z wysokiego „C” rozpoczęły inauguracyjną partię siatkarki Siódemki SK bank Legionovii Legionowo. Po asie serwisowym Katarzyny Jóźwickiej i dobrych zagraniach Bereniki Tomsi podopieczne Macieja Kosmola prowadziły 6:1. Przyjezdne starały się odrobić straty. Świetnie spisywała się Anna Podolec, zapisując na koncie swojej drużyny kolejne oczka, jednak to legionowianki prowadziły pięcioma punktami na pierwszej przerwie technicznej po asie serwisowym Tamary Rakić. Po wznowieniu gry sopocianki zabrały się za odrabianie strat. Zadanie ułatwiły im błędy w zagrywce gospodyń oraz skuteczny blok. Mazowiecki zespół nie pozwolił rywalkom zanadto zbliżyć się do siebie. Mimo efektownych zagrań Kimberly Hill i Izabeli Bełcik to podopieczne trenera Kosmola mogły ponownie cieszyć się pięcioma oczkami zapasu na drugiej przerwie technicznej. Ostatnia część pierwszej odsłony również układała się po myśli gospodyń. Piłka setowa pojawiła się przy wyniku 24:19 po skutecznym ataku Tomsi. Chwilę później Tamara Rakić zakończyła partię, obijając blok przeciwniczek.

W drugiej odsłonie kibice zobaczyli zupełnie inną grę legionowianek. Pierwsze kilka akcji stanęło pod znakiem rywalizacji punkt za punkt. Dopiero po dobrych zagraniach Hill sopocianki zdołały odskoczyć przeciwniczkom. W przeciwieństwie do pierwszej partii, teraz blok podopiecznych Teuna Buijsa okazał się być bardzo skuteczny. Dzięki niemu przyjezdne prowadziły czterema punktami na pierwszej przerwie technicznej. Po wznowieniu gry piąte oczko powędrowało na konto gospodyń po dobrym zagraniu Tomsi. Chwilę później Charlotte Leys i Izabela Bełcik pomogły swojej drużynie wzmocnić przewagę. Serię sopocianek przerwała Katarzyna Jóźwicka, zdobywając szóste oczko. Chwilę później środkowa popełniła błąd w polu serwisowym. Efektywne zagrania Judith Pietersen pozwoliły gościom cieszyć się z ośmiu oczek zapasu na drugiej przerwie technicznej. Po powrocie pod siatkę sopocianki pewnie zmierzały do zakończenia partii. Piłka setowa pojawiła się już przy wyniku 24:15. Drugą odsłonę zakończyła Lauren Barfield, atakując w aut.

Kolejną partię legionowianki rozpoczęły od zepsutej zagrywki Rakić. Chwilę później dzięki skutecznym zagraniom Barfield, Tomsi i Jóźwickiej gospodynie zdołały wypracować przewagę dwóch oczek (4:2). Ich dominacja nie potrwała długo. Efektywne ataki Hill, jej as serwisowy oraz idealnie ustawiony blok sopocianek sprawiły, że podopieczne holenderskiego trenera prowadziły 8:4 na pierwszej przerwie technicznej. Po powrocie pod siatkę amerykańska przyjmująca nie odpuszczała swoim rywalkom. Jej skuteczne ataki w połączeniu ze świetną postawą sopockiej rozgrywającej dawały drużynie kolejne punkty. Legionowianki jednak wciąż się nie poddawały. Dobrą postawę prezentowały Anna Rybaczewski oraz Lauren Barfield. Mimo to, przyjezdne prowadziły na drugiej przerwie technicznej aż pięcioma oczkami. Po wznowieniu gry sopocianki znów zaczęły skutecznie blokować rywalki. Dzięki błędom legionowskiego zespołu oraz świetnym zagraniom Leys i Hill podopieczne Buijsa doprowadziły do piłki setowej. Partię zakończyła Anna Rybaczewski, myląc się w ataku.

Choć początek czwartej partii od razu układał się po myśli przyjezdnych, podopieczne Macieja Kosmola zdołały w okamgnieniu odrobić straty. Anna Rybaczewski, wspomagana przez Karolinę Szymańską i Aleksandrę Wójcik, zdobywała kolejne oczka. Dzięki temu sopocianki zeszły na pierwszą przerwę techniczną z zaledwie jednym oczkiem przewagi. Po wznowieniu gry przyjezdne starały się zwiększyć dominację, skutecznie blokując przeciwniczki. Mimo efektywnych zagrań Leys, mazowiecki zespół wciąż stawiał opór. Dopiero blok na francuskiej przyjmującej, błędy Wójcik i skuteczne ataki Pietersen pozwoliły sopociankom prowadzić 16:12 na drugiej przerwie technicznej. Po powrocie pod siatkę niezwykłą czujnością wykazywała się Julia Sheluchina, blokując kolejne zawodniczki. Piłkę meczową swojej drużynie sprezentowała Zuzanna Efimienko. Sopocianki zakończyły spotkanie skutecznym blokiem.