Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Challenge Cup M: Bez emocji w meczach rewanżowych

Challenge Cup M: Bez emocji w meczach rewanżowych

W meczach rewanżowych II rundy Challenge Cup M wygrywały niemal wszystkie zespoły, które były lepsze również w pierwszym spotkaniu. Z pucharami żegnają się warszawianie, którzy ponownie musieli uznać wyższość Fenerbahce Stambuł.

Podopieczni Jakuba Bednaruka, po przegranej 0:3 w pierwszym meczu, mieli niewielkie szanse na awans do kolejnej rundy. Ekipa ze stolicy, w Stambule zdołała ugrać jednego seta i żegna się z europejskimi pucharami. Zespół z Turcji do zwycięstwa poprowadził doskonale znany w Polsce Felipe Fonteles, który zapisał na swoim koncie 17 oczek. Nie zawiódł również Ivan Milijković, autor 15 punktów. Po stronie AZS-u nieźle spisywał się Adrian Gontariu (15 oczek), ale było to za mało na naszpikowany gwiazdami team Fenerbahce.

Innym polskim akcentem było spotkanie Fakiełu Nowyj Urengoj, w którym występuje Michał Winiarski, z norweskim Forde VBK. Rosjanie zwyciężyli bez żadnych problemów w trzech setach, lecz polski przyjmujący nie wystąpił w tym pojedynku, gdyż przebywa na konsultacjach medycznych w Polsce. Problemów z rywalem nie miała także włoska Latina. Były klub Jakuba Jarosza wygrał 3:0 ze słowackim Chemesem Humenne Mikołaja Sarneckiego oraz Mateusza Leszczawskiego. W kolejnej rundzie są już także: fiński Parnu VK, Holding Graz z Austrii, turecki Istambuł BBSK, białoruski Kommunalnik Grodno czy bośniackie Mladost Brcko.

Najbardziej zacięty pojedynek miał miejsce w Słowenii, gdzie Kalcit Kamnik podejmował MOK Jedinctvo Brcko z Bośni i Hercegowiny. Gospodarze przegrywali już 1:2, ale zdołali doprowadzić do wyrównania i rozstrzygnąć cały mecz na swoją korzyść. Pięć partii oglądali również kibice zgromadzeni na meczu Hurrikaani Loimaa z Crveną Zvezdą Belgrad. Gospodarze triumfowali co prawda 3:2, lecz porażka 1:3 w pierwszym spotkaniu dała awans do kolejnej fazy Serbom. W czterech setach swoje mecze wygrał szwajcarski TV Schönenwerd i Stroitiel Mińsk. Pozostałe mecze kończyły się wynikami 3:0, a emocji było w nich jak na lekarstwo. W 1/16 finału zameldowały się ponadto: Szachcior Soligorsk, Chaumont VB 52, VaLePa Sastamala i Euphony Asse Lennik.

Pierwsze mecze 1/16 finału Challenge Cup zaplanowano na 10 grudnia.