Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Adam Góral: Nie ma żadnej wielkiej polskiej siatkówki

Adam Góral: Nie ma żadnej wielkiej polskiej siatkówki

fot. archiwum

- Moim zdaniem siatkówka walczy o byt - powiedział na łamach serwisu przegladsportowy.pl Adam Góral, prezes firmy Asseco Poland - sponsora Resovii. Uważa on, że jego firma należy do wyjątkowych, bowiem stanowi przykład sponsora-pasjonata.

Budowa zespołu Asseco Resovii Rzeszów od kilku lat oparta jest na szerokiej kadrze, w której znajdziemy zarówno graczy doświadczonych na europejskich parkietach, jak i młodych zawodników, którzy świetlaną przyszłość mają dopiero przed sobą. Adam Góral uznaje to za bardzo dobrą koncepcję, która jak dotąd przynosi sukcesy.

Co więcej, prezes Asseco Poland twierdzi, że jego firma jest wyjątkowa na rynku siatkarskim w kontekście sponsoringu drużyny. – Asseco jest z Resovią dlatego, że od lat pasjonujemy się siatkówką. Takich jak my praktycznie już nie ma. Większość działa koniunkturalnie – jest sukces, to może się to opłaca i biegiem za tą dyscypliną. Potrzebujemy wysokiego poziomu PlusLigi i dopływu młodzieży, żeby system sponsoringu funkcjonował na poziomie reprezentacji i w Lidze Mistrzów – powiedział na łamach serwisu przegladsportowy.pl.

Góral zaznaczył również, że w jego opinii polska siatkówka wcale nie stoi na wysokim poziomie, a wręcz walczy o byt. Uważa, że krajowa ekstraklasa musi konkurować z zagranicznymi zupełnie innymi elementami niż budżet. – Musimy więc wygrywać systemami szkolenia, pracowitością, dobrymi trenerami itd. W dalszym ciągu tego jednak nie ma. Wszyscy oczekują od trenera, żeby wygrywał, ale kim on ma to zrobić? – pyta retorycznie i dodaje: – Jeżeli będziemy tylko kupować i bez przerwy zastanawiać się, kto do nas przyjdzie, to nigdy nie będziemy grali o wielkie rzeczy.Niezbyt optymistycznie Adam Góral wypowiedział się również na temat sytuacji polskiej kadry, jednak wyraził wiarę, że duet trenerski Antiga – Blain podoła wyzwaniom. – Szkoda mi Andrei Anastasiego, bo wielkich błędów nie popełnił. Do nas jednak nie dociera, że potencjał polskiej siatkówki, jeżeli chodzi o granie na światowym poziomie, nie rzuca na kolana. Przed naszą kadrą nie ma kolorowych perspektyw – przyznał sceptycznie.

*Rozmawiał Rafał Myśliwiec
Więcej w serwisie przegladsportowy.pl

źródło: inf. własna, przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-11-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved