Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Paweł Szabelski: Odczarowaliśmy własną halę

Paweł Szabelski: Odczarowaliśmy własną halę

fot. archiwum

- Nasza gra wciąż faluje. Momentami prezentujemy się bardzo dobrze, by po chwili stracić pięć punktów po własnych błędach - mówi o postawie swoich podopiecznych szkoleniowiec Cuprum Mundo Lubin, Paweł Szabelski.

W miniony weekend siatkarze Cuprum Mundo Lubin odprawili z kwitkiem Avię Świdnik. – Cieszymy się, że w końcu odczarowaliśmy własną halę i zdobyliśmy trzy cenne oczka. Dopiero w czwartym meczu przed własną publicznością wygraliśmy 3:0. Myślę, że tym wynikiem usatysfakcjonowaliśmy zarówno kibiców, jak i siebie – skomentował Paweł Szabelski.Jednak nasza gra wciąż faluje. Momentami prezentujemy się bardzo dobrze, by po chwili stracić pięć punktów po własnych błędach. Dzięki nim drużyna ze Świdnika „utrzymywała się przy życiu”. Ale jeśli graliśmy na wysokim poziomie, to wtedy rywale nie mieli szans. Goście stawiali na ryzykowną zagrywkę, co pokazało, że możemy poprawić się jeszcze w przyjęciu. Inne elementy, takie jak: blok, obrona, zagrywka i atak, funkcjonowały bardzo dobrze – dodał szkoleniowiec miedziowych.

Lubinianom bardzo potrzebne było gładkie zwycięstwo, bowiem w poprzednich spotkaniach ich gra była niestabilna. – Każde zwycięstwo motywuje do jeszcze cięższej pracy, ale także pokazuje siłę drużyny i efekty przepracowanego tygodnia – podkreślił opiekun Cuprum. – Trzeba zespół porządnie nakręcić, aby zawodnicy schematycznie i mechanicznie wykonywali niektóre założenia. Potencjalnie jesteśmy bardzo mocni, ale trzeba to udowodnić w każdym meczu. Przeciwnicy bardzo dużo ryzykują, a przez to my czasami nie możemy wskoczyć na wyższy poziom, bo rywal popełnia sporo błędów i oddaje nam punkty, ale przy ryzykownej zagrywce czasami się to opłaca – dodał.

Teraz przed miedziowymi pojedynek we Wrześni z tamtejszym beniaminkiem, który ograł już wcześniej dwie wyżej notowane drużyny. Na pewno Krispol nie będzie dla lubinian łatwym przeciwnikiem. – Ten rywal przed własną publicznością prezentuje się bardzo dobrze. Trzeba przypomnieć, że wygrał z zespołami, z którymi my przegraliśmy. Dlatego też trzeba podejść do meczu w pełni skoncentrowanym. Znamy siłę tego zespołu. Jest w nim kilku wartościowych zawodników, ale wszystkich będziemy mieli dobrze rozpisanych. Musimy wykorzystać tę wiedzę i zagrać poprawnie w każdym elemencie – zakończył Szabelski.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-11-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved