Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > LM: Sopocianki nie sprostały obrończyniom tytułu

LM: Sopocianki nie sprostały obrończyniom tytułu

Siatkarki Atomu Trefla Sopot przegrały w meczu 3. kolejki grupy C Ligi Mistrzyń z klubowymi mistrzyniami świata, ekipą Vakifbanku Stambuł. Podopieczne Teuna Buijsa lepsze od rywalek były jedynie w pierwszej partii, którą wygrały 25:19.

Sopocianki rozpoczęły pierwszą partię od prowadzenia 2:0. Po chwili ich przewaga punktowa zaczęła wzrastać i wkrótce wynosiła trzy oczka (5:2). Na pierwszą regulaminową przerwę w grze zespoły schodziły przy wyniku 8:5 dla siatkarek Teuna Buijsa. Po powrocie na parkiet sopocianki podwyższyły prowadzenie do czterech punktów (10:6), a na drugiej przerwie technicznej wygrywały jeszcze bardziej zdecydowanie (16:10). Dobrze w szeregach polskiego zespołu spisywały się Molnar i Leys. Drużyna nie zwalniała tempa. Wkrótce prowadziła aż 22:13 i stało się jasne, że zwycięstwa w tej partii mistrzynie Polski nie wypuszczą już z rąk. Ekipa gości próbowała jeszcze zerwać się w końcówce, od stanu 24:15 doprowadzając do wyniku 24:19, ale ostatecznie siatkarki z Sopotu postawiły kropkę nad „i” (25:19).

W drugą odsłonę lepiej „weszły” przyjezdne, które od początku pokazały, że nie zamierzają poddawać się po przegranej pierwszej partii. Szybko wyszły bowiem one na prowadzenie, zaczynając od 3:0, by na pierwszej przerwie technicznej wygrywać 8:4. W kolejnej części seta ekipa ze Stambułu zaczęła dominować jeszcze bardziej. Wynik na drugiej regulaminowej przerwie to 16:6 dla siatkarek Vakifbanku. Po wznowieniu gry ich przewaga wzrosła jeszcze o dwa oczka (18:6) i trener sopocianek poprosił o czas. Nie wybił on jednak z rytmu rywalek, które chwilę potem znów zaczęły powiększać swoje prowadzenie. Wkrótce turecki zespół miał już aż 14 oczek przewagi nad polską ekipą (23:10) i piłkę setową. Partia ostatecznie zakończyła się wynikiem 25:14 dla przyjezdnych.

Początek seta numer trzy był dość wyrównany. Żadna z ekip długo nie mogła wyjść na prowadzenie wyższe niż dwupunktowe. Na pierwszej przerwie technicznej górą były Turczynki, które wygrywały 8:6. Po powrocie zespołów na parkiet do stanu po 12 gra toczyła się punkt za punkt. Wówczas odskakiwać zaczęły podopieczne Giovanniego Guidettiego, które na drugiej przerwie technicznej zdecydowanie prowadziły (16:12). Po wznowieniu gry ich przewaga utrzymywała się do stanu 15:19. Wtedy sopocianki zaczęły odrabiać straty i zbliżyły się do rywalek na jedno oczko (18:19). W końcówce inicjatywę znów jednak przejęły klubowe mistrzynie świata i to one wygrały tę partię 25:19.

W czwartej odsłonie początkowo prowadziły gospodynie, którym szybko udało się wypracować trzypunktową przewagę (4:1). Na pierwszej przerwie technicznej zaś triumfowały one 8:4. Przy stanie 9:5 natomiast przyjezdne zaczęły gonić polską ekipę i wkrótce na tablicy wyników widniał remis 9:9. Gra zaczęła się toczyć punkt za punkt. Z wymiany ciosów zwycięskie wyszły obrończynie tytułu, które odskoczyły mistrzyniom Polski i na drugiej przerwie technicznej prowadziły 16:12. Czteropunktowa przewaga gości utrzymywała się do stanu 19:15. W końcówce udało im się bowiem jeszcze powiększyć różnicę punktową, która wzrosła do sześciu oczek (21:15, 23:17). Takiego korzystnego wyniku turecki zespół nie wypuścił już z rąk, wygrywając partię 25:18, a całe spotkanie 3:1.

Atom Trefl Sopot – Vakifbank Gunes Stambuł 1:3
(25:19, 14:25, 18:25, 18:25)

Trefl Sopot: Leys (10), Bełcik (2), Podolec (9), Szeluchina (12), Efimienko (8), Molnar (7), Zenik (libero) oraz Pietersen (3), Hill (5), Łukasik i Kaczorowska (2)
Vakifbank Stambuł: Sonsirma (10), Brakocević (19), Toksoy (8), Furst (8), Aydemir (4), Costagrande (19), Karadayi (libero) oraz Onar Pasaoglu (4), Nikolić i Uslupehlivan (1)