Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Sypnęło niespodziankami

II liga M: Sypnęło niespodziankami

W miniony weekend na II-ligowym froncie doszło do kilku zaskakujących rozstrzygnięć. Wystarczy wspomnieć, że porażki doznały np.: GTPS Gorzów Wielkopolski, MOS Wola Warszawa, Błękitni Ropczyce i SMS Spała, czyli czołowe zespoły w swoich grupach.

Grupa I

W pierwszej grupie wszystkie pojedynki zakończyły się w trzech setach. Liderująca Olimpia Sulęcin nie miała najmniejszych problemów z wykazaniem wyższości we własnej hali nad Orłem Międzyrzecz. Równie gładkie triumfy odniosły zespoły z Poznania i Szczecina. Akademicy rozgromili u siebie LO MS Świnoujście, natomiast Morze Bałtyk we własnej hali odprawiło z kwitkiem Oriona Sulechów. Natomiast do niespodzianki doszło w Gorzowie Wielkopolskim, gdzie miejscowy GTPS nie ugrał nawet seta Wilkom Wilczyn. – Mamy problem z mentalnym podejściem do meczu. Chłopcy są bardzo spięci, bo bardzo chcą wygrywać. Od poniedziałku trzeba zacząć ostre treningi i liczyć na odbudowę – skomentował na łamach strony klubowej szkoleniowiec GTPS-u, Krzysztof Kocik. Ostatnia wygrana wielkopolskiego beniaminka spowodowała, że może on jeszcze włączyć się w rywalizację o miejsce w czołowej czwórce.

W grupie drugiej wciąż bezkonkurencyjna jest Gwardia Wrocław. W ósmej kolejce dolnośląska drużyna odniosła ósme zwycięstwo, wygrywając u siebie 3:0 z Bielawianką Bielawa. – Dla mnie był to mecz bez popisów w obronie, a raczej z problemem ze skutecznością atakujących – podkreślił na łamach strony klubowej szkoleniowiec Gwardzistów. Również tylko trzech partii potrzebowała Victoria PWSZ Wałbrzych, aby rozprawić się z Olavią Oława. Przyjezdni jedynie w drugiej odsłonie starali się postraszyć faworyta, ale nie na wiele się to zdało, bowiem do domu wrócili bez żadnego punktu. W lubuskich derbach lepsza okazała się Astra Nowa Sól, która oddała tylko jednego seta akademikom z Zielonej Góry. – Rewanż się nam udał. Był to fajny, emocjonujący mecz. Na szczęście końcówki rozstrzygnęliśmy na swoją korzyść. Daliśmy z siebie wszystko – powiedział na antenie Radia Zachód Przemysław Jeton. Wyjazdowy sukces pozwolił beniaminkowi przeskoczyć w tabeli ostatniego rywala i awansować na trzecie miejsce. Najbardziej zacięty był pojedynek w Żaganiu, gdzie miejscowy Sobieski prowadził już 2:1 z Chrobrym Głogów. Jednak wyższość nad nim zdołał wykazać dopiero po tie-breaku. Dwa zdobyte oczka pozwoliły mu umocnić się na piątej pozycji, ale jego strata do czwartego AZS-u jest bardzo duża.

Pierwszej porażki w rozgrywkach drugoligowych doznali uczniowie SMS-u Spała. Ich pogromcą okazali się siatkarze MKS-u Kalisz, którzy pozwolili młodym adeptom siatkówki ugrać zaledwie jednego seta. Niepowodzenie spalskiej młodzieży wykorzystali Czarni Rząśnia. Podopieczni trenera Blomberga we własnej hali ograli Norwida Częstochowa, a komplet punktów pozwolił im wyrównać dorobek SMS-u. – Losy poszczególnych setów rozstrzygały się w końcówkach. W nich, oprócz drugiej odsłony, więcej zimnej krwi zachowali nasi przeciwnicy – komentował po meczu libero częstochowian, Bartosz Zieliński. Bzura Ozorków okazała się bardzo gościnna dla Lechii Tomaszów Mazowiecki, bowiem wygrała tylko jednego seta, a przyjezdnym pozwoliła triumfować w trzech pozostałych partiach. W pojedynku drużyn zamykających ligową tabelę AKS UŁ Łódź odprawił z kwitkiem Salos Ostrów Wielkopolski, natomiast w dziesiątej kolejce pauzowało Caro Rzeczyca.

Trzysetowe spotkanie rozegrały dwie warszawskie drużyny, ale doszło w nim do niespodzianki, bowiem lider przegrał ze zdecydowanie niżej notowanym Czołgiem AZS UW. – Na boisku wyglądało to tak, jakby przedostatni zespół w tabeli gościł lidera, a było przecież odwrotnie. Jeśli dalej będziemy podchodzić do meczów z najsłabszymi zespołami w lidze w taki sposób, to efekt może być znowu taki sam. Nie możemy czuć się zbyt pewnie – powiedział trener MOS-u, Krzysztof Wójcik. Również trzy partie zostały rozegrane w meczu Huraganu Międzyrzec Podlaski z Wichrem Wilkasy. Jednak w tym pojedynku obyło się bez niespodzianki, a podopieczni trenera Śliwy gładko pokonali rywali. Pozostałe spotkania kończyły się w tie-breakach. Centrum Augustów męczyło się z Huraganem Wołomin. Podopieczni trenera Iwanowicza przegrywali już 1:2, ale potrafili odwrócić losy meczu, a dwa podniesione z parkietu punkty sprawiły, że do warszawskiego lidera tracą już zaledwie oczko. Na niespodziankę zanosiło się w Hajnówce, gdzie miejscowy SKS przegrywał już z Zawkrzem Mława 0:2, ale przyjezdni nie potrafili przypieczętować sukcesu w trzech kolejnych partiach, więc w końcowym rozrachunku zeszli z parkietu pokonani. – Nie szło nam, musieliśmy wywalczyć to zwycięstwo. Wiele można zarzucić drużynie z Mławy, ale na pewno nie braku ambicji – komentował na łamach Gazety Wyborczej szkoleniowiec podlaskiego zespołu, Jerzy Nowik. Z kolei AZS UWM II Olsztyn nie wykorzystał szansy, by zbliżyć się do czołówki. Porażka na własnym parkiecie 2:3 ze Stoczniowcem Gdańsk sprawiła, że pozostał on na siódmym miejscu w tabeli.

W grupie piątej dobrze radzi sobie Aluron Warta Zawiercie, który w ostatni weekend zdobyła trzy oczka w pojedynku z Winnerem Czechowice-Dziedzice. Wprawdzie mecz nie rozpoczął się po myśli lidera, ale później okazało się, że były to tylko złe miłego początki. Zawiercianom ciągle po piętach depcze Volley. Rybniczanie rozgromili w wyjazdowym pojedynku TKKF Czarnych Katowice, nie pozwalając rywalom w żadnej z trzech partii dobrnąć nawet do 20 oczek. – Odrzuciliśmy rywali od siatki, a później trzymaliśmy blokiem. Naszym atutem była też gra z kontry, która przyniosła nam wiele punktów – powiedział przyjmujący Volleya, Przemysław Borecki. O sprawienie niespodzianki dzielnie walczyli gracze Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla, ale AZS Politechnika Opolska okazał się dla nich zbyt wymagającym rywalem. Na osłodę został im jeden ugrany set z wyżej notowanym rywalem. Najwięcej emocji było w pojedynku AZS-u Rafako Racibórz z UKS-em Strzelce Opolskie, bowiem rozstrzygnął się on dopiero po tie-breaku. Ostatnie słowo należało do przyjezdnych, ale jeden punkt zdobyty przez raciborzan pozwolił im awansować na siódme miejsce w tabeli. W tej serii spotkań pauzowała Juvenia Głuchołazy.

Wciąż nie ma mocnych na Karpaty Krosno, które drugą część rundy zasadniczej rozpoczęły od zwycięstwa 3:1 nad MKS-em Andrychów. Podkarpacki zespół miał nawet szansę na triumf bez straty seta, ale w końcówce trzeciej odsłony zabrakło mu nieco zimnej krwi, przez co musiał rozgrywać czwartą partię. Niespodziankę sprawił za to Contimax MOSiR Bochnia, który w Ropczycach ograł wicelidera. Już po trzech setach przyjezdni prowadzili 2:1 i mieli możliwość, aby zakończyć mecz w czterech setach. Ostatecznie jednak wyższość nad przeciwnikami wykazali dopiero w tie-breaku. – Wiedzieliśmy, że rywale nie przyjadą do Ropczyc po naukę, lecz po zdobycie kolejnych punktów. Już wcześniej udowodnili, że nie są chłopcami do bicia – chwalił po meczu bochnian szkoleniowiec Błękitnych, Michał Betleja. Sporo emocji było także w Skarżysku-Kamiennej, gdzie miejscowy STS wysoko zawiesił poprzeczkę Hutnikowi Dobry Wynik Kraków. Podopieczni trenera Janawy dopiero w piątej partii przypieczętowali wygraną nad niżej notowanym przeciwnikiem. Dwa zdobyte oczka pozwoliły im awansować na trzecie miejsce w tabeli. Z kolei siatkarze TSV Mansard Sanok przyzwyczaili już do tego, że nie są w stanie nawiązać wyrównanej walki z innymi drugoligowcami. Tym razem na wyjeździe nie sprostali Wisłokowi Strzyżów, nie urywając mu nawet seta. W tej serii spotkań pauzował Energetyk Jaworzno.