Strona Główna > Aktualności > ORLEN Liga > Bogdan Serwiński: Musimy więcej uwagi przykładać do rozgrzewki

Bogdan Serwiński: Musimy więcej uwagi przykładać do rozgrzewki

- Musimy być dobrze spoceni, żeby wygrywać. Początek spotkania mnie przerażał - mówił po meczu z Naftą Piła szkoleniowiec muszyńskiej drużyny, Bogdan Serwiński. - Dopiero kiedy zobaczyłem pot na ramionach moich podopiecznych, zaczęła się gra.

Rozpoczęliśmy spotkanie z 20-procentową skutecznością w ataku, a skończyliśmy mecz, mając tych procentów aż 50. To znak, że musimy więcej uwagi przykładać do samej rozgrzewki – mówił Bogdan Serwiński po wygranej w ORLEN Lidze z Naftą Piła. – Wygrana 3:1 bardzo mnie cieszy i znacznie poprawia humor po ostatnich ligowych średnich występach.

Rzeczywiście pierwszy set spotkania był wyjątkowo niemrawy w wykonaniu siatkarek z Muszyny. Mało tego, ta sportowa indolencja przeszła na set drugi, w którym przyjezdne, nie wysilając się specjalnie, łatwo objęły prowadzenie 8:4. Fantastycznie na tę sytuację zareagowała publiczność, która głośnym dopingiem dodała otuchy swoim idolkom i od tego momentu coś drgnęło w zespole znad Popradu. Mocne uderzenia i klasyczne rozegranie muszynianki zastąpiły siatkarskim cwaniactwem. Pojawiły się plasowane ataki w wolne miejsca i kiwki z drugich piłek w wykonaniu rozgrywających. – Byłyśmy bezradne wobec takiej gry rywalek – powiedziała po meczu kapitan pilskiej drużyny Joanna Kuligowska.Wygranie tego meczu było w naszym zasięgu. Tego bardzo żałujemy – dodała.

Teraz zespół Polskiego Cukru Muszynianki Fakro Banku BPS czekają trzy wyjazdy. Najważniejszy wydaje się ten 4 grudnia do Wiednia na mecz z drużyną SVS Post Schwechat, gdzie muszynianki rozegrają pierwszy ćwierćfinałowy mecz w ramach europejskiego Pucharu CEV. Wcześniej, 29 listopada, meczem w Łodzi z Beef Master Budowlanymi zakończą pierwszą rundę fazy zasadniczej rozgrywek ORLEN Ligi, a następnie po meczu w Austrii pojadą 7 grudnia do Bydgoszczy, by tam w meczu z Pałacem rozpocząć rundę rewanżową krajowych rozgrywek.

źródło: mksmuszynianka.com