Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Bartosz Zieliński: Graliśmy jak równy z równym

Bartosz Zieliński: Graliśmy jak równy z równym

Siatkarze Czarnych Wirex Rząśnia w ramach 10. kolejki II ligi mężczyzn na własnym parkiecie podejmowali przyjezdnych z Częstochowy. Drużyna z Norwida była w stanie przeciwstawić się im tylko w drugim secie, wygranym na przewagi do 26.

– Z Rząśni niestety wróciliśmy na tarczy. W pierwszym secie obie drużyny popełniły mnóstwo błędów, set ten nie stał na wysokim poziomie – komentował wynik spotkania libero z Częstochowy, Bartosz Zieliński. Druga partia sobotniego pojedynku okazała się tą najbardziej zaciętą. – W drugim secie zagraliśmy tak, jak powinniśmy grać w każdym meczu. Wytrzymaliśmy nerwową, graną na przewagi końcówkę i to zaprocentowało. W tej odsłonie udało nam się również ustrzec przed stratą punktów w serii – to oraz mała ilość błędów własnych na pewno znacząco przyczyniły się do zwycięstwa – ocenił Zieliński.

Zespół z Rząśni jest obecnie wiceliderem grupy 3., natomiast Norwid zajmuje w niej 7. miejsce. – W każdej partii walczyliśmy z naszymi rywalami punkt za punkt, a losy poszczególnych setów rozstrzygały się dopiero w końcówkach. Niestety, w nich, oprócz drugiej odsłony, więcej zimnej krwi zachowali nasi przeciwnicy i to oni mogą cieszyć się z trzech punktów. Gospodarze przestali popełniać błędy własne, a my nie byliśmy w stanie skończyć naszej akcji. Z tego, co mówili zarówno trenerzy, jak i kibice, mecz był dobry, tym bardziej szkoda, że nie byliśmy w stanie przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę. Cieszy natomiast to, że z wiceliderem naszej tabeli zagraliśmy jak równy z równym, ale mimo wszystko pozostaje ogromny niedosyt, bo nie można przejść obojętnie obok meczu, o którego wyniku decydują 2-3 akcje w końcówkach – dodał Zieliński.

Na początku drugiego seta kontuzji doznał przyjmujący z Częstochowy, Tomasz Kryński. – Podczas meczu nasz przyjmujący, Tomek, skręcił staw skokowy. Wszyscy mamy nadzieję, że kontuzja nie okaże się groźna i niedługo zobaczymy Tomka na boisku. Życzymy mu szybkiego powrotu do zdrowia! – dodał zawodnik spod Jasnej Góry.

W następnej kolejce siatkarze Norwida we własnej hali podejmą ekipę Bzury Ozorków. Wprawdzie drużyna ta, z dorobkiem 11 punktów, zajmuje o jedno miejsce wyżej w tabeli grupy 3., ale faworytem spotkania będą zdecydowanie miejscowi, którzy w poprzedniej rundzie wygrali na wyjeździe 3:1. Czy Bzura zrehabilituje się za porażkę z pierwszej rundy? – Zapraszam wszystkich kibiców do hali Norwida, gdzie w sobotę zmierzymy się z Bzurą Ozorków. Mecz ten będzie tym o przysłowiowe 6 punktów. Pomóżcie nam wygrać i w końcu odczarować halę przy ul. Jasnogórskiej – zakończył libero.

Czarni Wirex Rząśnia – Exact Systems Norwid Częstochowa 3:1
(25:21, 26:28, 25:21, 25:20)