Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Adrian Staszewski: Głowy nam się zagotowały

Adrian Staszewski: Głowy nam się zagotowały

- Byliśmy naprawdę blisko wywalczenia chociażby jednego punktu. Niestety głowy nam się zagotowały - przyznał po sobotnim meczu z Resovią przyjmujący Effecora Kielce Adrian Staszewski. - W Kędzierzynie tanio skóry nie sprzedamy - zapowiada.

Siatkarze Effectora Kielce przegrali w sobotę na własnym parkiecie 0:3 z Resovią, chociaż w pierwszym i drugim secie byli całkiem blisko wygranej. – Resovia to światowej klasy zespół. Ma w swoich szeregach zawodników, którzy wznosili w górę najważniejsze trofea. Doświadczona, ograna na europejskich parkietach. Od takich rywali można dużo się nauczyć – przyznał po meczu Adrian Staszewski.Fakt, że byliśmy bardzo bliscy zdobycia jednego punktu, jest korzystny dla nas. Wstydu nie przynieśliśmy. Przez dwa sety graliśmy bardzo dobrze. Mocno zagrywaliśmy, dobrze atakowaliśmy. Udawało się kontrować rywali. Nieźle funkcjonował blok. Przegraliśmy nie dlatego, że się baliśmy, a dlatego, że Rzeszów jest drużyną lepszą – dodał przyjmujący kielczan.

Byliśmy naprawdę blisko wywalczenia chociażby jednego punktu. Niestety głowy nam się zagotowały. Zamiast grać spokojnie, dokładnie przyjmować i rozgrywać, próbowaliśmy dziwnych sztuczek. Skończyło się na szkolnych błędach i ubolewaniu nad straconą szansą. A punkty zdobyte w spotkaniach z faworytami mogą liczyć się podwójnie – przyznał Staszewski na łamach Przeglądu Sportowego. A w następnej kolejce przed kielczanami kolejny mecz z faworytem. Tym razem Effector zmierzy się w wyjazdowym spotkaniu z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. – Faworytami nie będziemy. Na szczęście siatkówka jest dyscypliną przynoszącą niespodzianki. Ostatnio nasza forma idzie w górę. Wygraliśmy przed tygodniem w Radomiu. Postawiliśmy się, mimo porażki, mistrzom Polski. Zapewniam, że w Kędzierzynie tanio skóry nie sprzedamy – zapowiada Adrian Staszewski.

źródło: przegladsportowy.pl