Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Gwardziści ponownie bez straty seta

II liga M: Gwardziści ponownie bez straty seta

Rozpoczęła się runda rewanżowa w II lidze mężczyzn, jedno pozostało bez zmian - gwardziści wciąż wygrywają i zajmują fotel lidera w grupie drugiej. Bielawianka Bester Bielawa na Krupniczej 15 w sobotni wieczór nie zdołała ugrać nawet seta.

Gwardziści dobrze rozpoczęli spotkanie, szybko uzyskali przewagę (4:1) i o czas poprosił trener Bielawianki – Dariusz Ratajczak. Bielawianie otrząsnęli się po nie najlepszym początku i po ataku kapitana – Krzysztofa Kurpiela –doprowadzili do remisu po 7. Jednak wrocławianie ponownie objęli trzypunktowe prowadzenie. Obie drużyny grały znakomicie w obronie, stąd długie akcje, które cieszyły kibiców zgromadzonych w hali na ulicy Krupniczej 15. Po asie serwisowym Krzysztofa Prokopowicza Bielawianka wyszła na prowadzenie 16:15. Emocje dopiero się zaczęły, bo gospodarze tracili do rywala dwa oczka. Jednak w końcówce w szeregach Gwardii zafunkcjonował blok, a do tego Bartłomiej Dzikowicz zakończył seta asem serwisowym.

Bielawianie nie zamierzali odpuścić i od prowadzenia zaczęli drugą partię. Dwu-, trzypunktowa przewaga gości utrzymywała się do czasu, kiedy na zagrywce pojawił się Dzikowicz, wtedy gwardziści doprowadzili do remisu po 13. Od tego momentu gra toczyła się punkt za punt. I tak do stanu po 17, kiedy to wrocławianie narzucili swój styl i zaczęli marsz ku zwycięstwu. Duża w tym zasługa Piotra Hernika, który skutecznymi atakami i zagrywkami zdobył ostatnie punkty dla Gwardii (25:18).

Trzecia odsłona rozpoczęła się podobnie do drugiej, Bielawianka wyszła na prowadzenie po skutecznym bloku Macieja Leńskiego i Łukasza Jurczyńskiego na Dzikowiczu (5:3). Jednak tym razem wrocławianie szybciej odrobili straty, a to dzięki niewymuszonym błędom rywali (11:11). Gwardziści skutecznie zagrywali, głównie Hernik i Piotr Deszcz, czym utrudnili grę siatkarzom Bielawianki. Miejscowi dołożyli do tego dobrą grę w obronie i bloku, dzięki czemu w końcówce wrocławianie mieli wyraźną przewagę na boisku i wygrali 25:21, a całe spotkanie 3:0. Zawodnikom Bielawianki w każdy secie starczało sił na 3/4 partii, a później na boisku byli widoczni tylko gwardziści. Nasuwa się jedno pytanie: czy ktoś jest w stanie przeciwstawić się podopiecznym Piotra Lebiody, bo do tej pory w ośmiu spotkaniach stracili zaledwie dwa sety.

Gwardia Wrocław – Bielawianka Bester Bielawa 3:0
(25:22, 25:18, 25:21)

Gwardia: Jarząbski, Deszcz, Wroński, Michocki, Lubaczewski, Hernik, Jutrzenka (libero) oraz Dzikowicz, Szymankiewicz i Zwiech
Bielawianka: Jerzyk, Prokopowicz, Wajdowicz, Sdebel, Kurpiel, Jurczyński, Wierzbicki (libero) oraz Botwina i Leński