Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Czołg sforsował mury przy Rogalińskiej

II liga M: Czołg sforsował mury przy Rogalińskiej

To, że niezależnie od pozycji mecze derbowe rządzą się własnymi prawami, wiadomo nie od dziś. Tak było w stolicy, gdzie w rozgrywkach II ligi UMKS MOS Wola uległ w trzech setach lokalnemu rywalowi, Czołgowi AZS UW Warszawa.

Spotkanie dwóch warszawskich zespołów zakończyło się w zaledwie trzech setach. Zaskoczenie było tym większe, że to prowadzący w tabeli II ligi mężczyzn gr. 4 siatkarze z Woli byli zdecydowanym faworytem stołecznych derbów. Tymczasem już w pierwszej partii akademicy Uniwersytetu Warszawskiego bardzo szybko narzucili swój styl gry i zanim podopieczni Krzysztofa Wójcika zorientowali się, co się dzieje, przy Rogalińskiej było już 1:0 dla przyjezdnych. Także druga odsłona meczu należała do „czołgistów”, którzy konsekwentnie realizowali wszystkie założenia taktyczne na ten pojedynek. W konsekwencji Czołg AZS UW, ku zaskoczeniu sympatyków MOS-u Wola, wygrał drugą partię 25:20, a także na swoją korzyść rozstrzygnął na przewagi i trzecią odsłonę meczu.

Postawą gospodarzy wyraźnie zawiedziony był Krzysztof Wójcik, szkoleniowiec MOS-u Wola Warszawa, który podkreślił słabszą dyspozycję drużyny. – Ponownie rozegraliśmy słaby mecz u siebie. Co prawda ostatnio udało się wygrać 3:0 z Huraganem Wołomin, ale tym razem naszą nie najlepszą dyspozycję wykorzystał AZS Uniwersytet Warszawski. Na boisku wyglądało to tak, jakby przedostatni zespół w tabeli gościł lidera, a było przecież odwrotnie – grzmiał trener ekipy z Woli. – Jeżeli dalej będziemy podchodzić do meczów z najsłabszymi zespołami w lidze w taki sposób, to efekt może być znowu taki sam. Nie możemy czuć się zbyt pewnie i mobilizować się tylko na pojedynki z Centrum Augustów i SKS-em Hajnówka. Czołg nas za to pokarał. Gratulacje dla tych chłopaków, bo dzisiaj rozegrali dobry mecz – zakończył Krzysztof Wójcik, którego drużyna zanotowała pierwszą porażkę w tym sezonie przed własną publicznością.

UMKS MOS Wola Warszawa – Czołg AZS UW Warszawa 0:3
(15:25, 20:25, 23:25)