Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Pewne zwycięstwo AZS-u Politechniki Śląskiej

II liga K: Pewne zwycięstwo AZS-u Politechniki Śląskiej

W 10. kolejce II ligi kobiet siatkarki AZS-u Politechniki Śląskiej Gliwice mierzyły się na własnym parkiecie z MKS-em Świdnica. Zespół ze Śląska pewnie wygrał 3:0 i dopisał do swojego konta kolejne trzy oczka, które pozwoliły mu utrzymać 3. miejsce w tabeli grupy 2.

Premierowa partia spotkania w gliwickiej hali OSiR-u niemal od samego początku przebiegała pod dyktando gospodyń. Podopieczne trenera Czapli spokojnie, ale konsekwentnie budowały swoją przewagę, zaczynając od skromnego jednopunktowego prowadzenia na początku partii (3:2), a kończąc na pięciopunktowej zaliczce po połowie odsłony (17:12). W końcówce pewnie zmierzające po zwycięstwo gliwiczanki straciły kilka punktów z rzędu i w ich poczynania wkradła się nerwowość (23:22). Duży wkład w niemal całkowite odrobienie strat MKS-u miała Magdalena Sadowska, która utrudniała rywalkom życie poprzez trudną zagrywkę. Ostatecznie gospodyniom udało się uciec z niewygodnego ustawienia, a seta atakiem zakończyła Patrycja Flakus.

Drugi set był praktycznie idealną kopią poprzedniej odsłony. Zawodniczki z Gliwic powoli budowały przewagę, która w połowie partii wynosiła już cztery oczka (16:12). Po raz kolejny wysoka przewaga wprowadziła zbyt duże rozluźnienie w szeregach gliwiczanek, które prowadząc 19:13, pozwoliły sobie na trzy oczka straty i dały rywalkom nadzieję na osiągnięcie korzystnego rezultatu. Zawodniczki Marka Olczyka zmęczyły się jednak pogonią i w kolejnych akcjach nie były w stanie przeciwstawić się dobrze grającym gospodyniom (17:23). Odsłona zakończyła się soczystym atakiem Natalii Perlińskiej, co dało gliwiczankom prowadzenie w meczu 2:0.

Wygrane dwie odsłony spowodowały u akademiczek z Gliwic rozprężenie i tzw. syndrom trzeciego seta. W pierwszych akcjach w tej części gry na boisku dominowały świdniczanki (6:3). Gospodynie dosyć szybko wzięły się w garść i zaczęły odrabiać straty. Sygnał do działania dała Sylwia Pastuszko, która pojedynczym blokiem zatrzymała środkową rywalek, a chwilę później dobrą dyspozycję w polu zagrywki zaprezentowała Fatima Piasta i na tablicy wyników pojawił się rezultat 10:8 dla siatkarek AZS-u. W środkowej części tej partii obie ekipy walczyły punkt za punkt (16:16, 19:19), a w końcówce sprawy w swoje ręce wzięła Flakus, która zakończyła całe spotkanie wynikiem 25:22.

KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice – MKS Świdnica 3:0
(25:22, 25:18, 25:22)