Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Lider wygrał z MKS-em

II liga K: Lider wygrał z MKS-em

Wspaniałą passę kontynuują siatkarki SMS-u LO2 Opole, które po dziewiątej wygranej w sezonie nadal zajmują fotel lidera grupy 2. II ligi. Tym razem opolanki w czterech setach pokonały plasującą się na dziewiątej lokacie ekipę MKS-u Dąbrowa Górnicza.

Od początku spotkania to miejscowe zawodniczki przeważały, choć do połowy pierwszego i drugiego seta ambitnie grające przeciwniczki dotrzymywały im kroku. Końcówki jednak, podobnie jak przed tygodniem w Katowicach, należały do SMS-u. Stąd wygrana w pierwszej i drugiej partii do 17 i 20. Wśród miejscowych ciężar ataku wzięła na swoje barki Anna Grzechnik, a ważne punkty dorzuciły Sabina Gierejkiewicz, Martyna Paczkowska i Judyta Gawlak.

Moment słabości przyszedł w trzecim secie, kiedy to w końcówce zbyt rozprężone opolanki oddały kilka piłek przyjezdnym, dzięki czemu MKS wygrał do 22. – Miałyśmy lekki problem z ustabilizowaniem gry. Przyszedł moment, kiedy za bardzo się rozluźniłyśmy i przeciwniczki nas doszły. Stąd taki wynik – tłumaczyła atakująca SMS-u, Maria Godlewska.

Po przegranym secie zawodniczki SMS-u wróciły bardzo skutecznie do gry w czwartej partii, wychodząc na prowadzenie 7:0, dzięki trudnej zagrywce Joanny Moczko i kiwkom Agaty Wilk. Później co prawda przyjezdne odrobiły częściowo straty, jednak końcówka znów należała do SMS-u. – W trzecim secie za bardzo się rozluźniłyśmy, myślałyśmy, że prowadząc 2:0, mecz sam się wygra. Niestety, trochę zabrakło koncentracji. Za tydzień kolejne spotkanie i mam nadzieję, że lider zostanie w Opolu – podsumowała kapitan SMS-u Martyna Paczkowska.

SMS LO II Opole – MKS II Dąbrowa Górnicza 3:1
(25:17, 25:20, 22:25, 25:22)