Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Komplet oczek dla Cuprum Lubin

I liga M: Komplet oczek dla Cuprum Lubin

Po ostatnich tie-breakach w wykonaniu siatkarzy Cuprum Lubin w meczu 9. kolejki zaplecza siatkarskiej ekstraklasy lubinianie zaprezentowali zupełnie inny styl gry. Dominując nad gośćmi ze Świdnika, podopieczni Pawła Szabelskiego wygrali 3:0.

Siatkarzom Avii Świdnik nie udała się długa, ponad 500-kilometrowa wyprawa do Lubina. W sobotę podopieczni Marcina Jarosza przegrali z jednym z kandydatów do awansu do krajowej elity – KS Cuprum Mundo Lubin 0:3. Zdecydowanym faworytem spotkania byli gospodarze, dodatkowo świdniczanie do rywalizacji w stolicy polskiej miedzi przystąpili osłabieni brakiem kontuzjowanego Michała Baranowskiego.

Niemal tradycyjnie już miedziowi oddali początek spotkania gościom, którzy kilkupunktową przewagę budowali głównie na pomyłkach miedziowych w ataku. Avia prowadziła do stanu 19:16, kiedy to Romać i Łapszyński rozstrzelali przyjezdnych zagrywką, czym odwrócili losy pierwszej partii. Druga część spotkania to już spokojna gra Cuprum Mundo Lubin. Gospodarze poprawili przyjęcie, a i atakujący mogli pochwalić się lepszą skutecznością, przez co goście, choć ambitni, to nie mieli za wiele do powiedzenia. W dwóch pierwszych setach świdniczanie nie nawiązali równorzędnej walki, dopiero trzecia partia okazała się wyrównaną. Zespoły grały punkt za punkt, a o zwycięstwie decydowała gra na przewagi. Goście mieli w górze piłkę setową, ale nie potrafili skończyć akcji. Po raz kolejny w spotkaniu znakomitą zagrywką popisał się Szymon Romać, który chwilę później mógł odebrać nagrodę dla najlepszego zawodnika meczu

Na pewno cieszymy się z faktu, że wygraliśmy bez straty seta. W tym sezonie ciężko nam się wchodzi w mecz. Dziś też to pokazaliśmy w pierwszym secie. Potem jednak odwróciliśmy losy na naszą stronę. W końcówce trzeciej partii nie zabrakło koncentracji i wszystkie punkty zostają u nas – spotkanie 9. kolejki rozgrywek podsumował Łukasz Łapszyński z Cuprum Mundo Lubin.

Trzy oczka wywalczone w rywalizacji z Avią Świdnik pozwoliły siatkarzom z Lubina utrzymać kontakt z czołówką ligowej klasyfikacji. Aktualnie z dorobkiem 19 oczek podopieczni trenera Szabelskiego zajmują trzecie miejsce w tabeli rozgrywek I ligi mężczyzn, ostatni rywale miedziowych z tylko siedmioma punktami sklasyfikowani są na 10. pozycji. Za tydzień miedziowych czeka kolejny pojedynek z beniaminkiem, Krispolem Września. Siatkarze Avii Świdnik rywalizować będą natomiast z Pekpolem Ostrołęka.

Cuprum Lubin – Avia Świdnik 3:0
(25:21, 25:20, 28:26)