Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: AGH 100RK wciąż bez zwycięstwa u siebie

I liga M: AGH 100RK wciąż bez zwycięstwa u siebie

Siatkarze 100RK AZS Kraków w sobotni wieczór podejmowali u siebie przyjezdnych z Suwałk. Miejscowi nie zdołali dotrzymać kroku gościom i ulegli po czterech setach 1:3, w efekcie czego to goście zainkasowali pełną pulę punktów.

Początek spotkania zdecydowanie należał do drużyny z Krakowa. Gospodarze pewnie rozpoczęli tę partię i już na starcie zabrali się za budowanie swojej przewagi. Dzięki skutecznej grze Grzegorza Szumielewicza oraz sprytnej kiwce Krzysztofa Ferka krakowianie na pierwszą przerwę techniczną schodzili z trzypunktowym prowadzeniem. Tuż po nim trzema skutecznymi zagraniami popisali się goście, doprowadzając tym samym do remisu. Wtedy też swój drugi bieg wrzucili akademicy: punktowe zagrania Patryka Łaby i Krzysztofa Ferka, a także dobra gra na linii blok – obrona sprawiły, że podczas drugiej przerwy technicznej na tablicy wyników widniał rezultat 16:12. Przerwa ta okazała się być zbawienna dla zawodników trenera Piotra Poskrobki – po powrocie na boisko akademicy, jakby zaczarowani, stanęli, nie będąc w stanie wrócić do swojej poprzednio prezentowanej gry. Błędy własne gospodarzy zmusiły trenera Krystiana Bławata do wzięcia czasu przy stanie 20:21, jednakże nie pomogło to zawodnikom, którzy w końcowej części partii popełniali ich równie wiele, w rezultacie przegrywając seta 25:22.

W drugiej części gry trener AGH, Krystian Bławat, desygnował do gry Karola Galińskiego, który na boisku zastąpił Grzegorza Szumielewicza. Tę partię otworzyła niezwykle wyrównana gra obu ekip. Na spektakularne ataki ze środka Patryka Akali i Konrada Muchy odpowiadał Wojciech Winnik, popisując się skutecznymi zagraniami. Dopiero dzięki punktowemu zbiciu Patryka Łaby siatkarzom spod Wawelu udało się zbudować dwupunktowe prowadzenie (15:13), jednak taki stan nie trwał zbyt długo. Rywale nie odpuścili i usilnie starali się dogonić rozpędzonych gospodarzy. Udało im się to dopiero przy stanie 22:22, ale mocno zmotywowani akademicy nie dali sobie wydrzeć zwycięstwa, a całego seta zakończył świetny w tym meczu kapitan zespołu, Patryk Łaba (25:23).

Set numer trzy rozpoczął się od mocnego uderzenia Krzysztofa Ferka, który dostał od rozgrywającego piłkę na pojedynczy blok. W tej części meczu, podobnie jak w poprzedniej, toczyła się wyrównana gra, jednak nie trwało to długo. Po pierwszej przerwie technicznej siatkarze z Suwałk mocno przyspieszyli, zostawiając daleko w tyle swoich rywali. Dobra gra blokiem, sprytne ataki po bloku Wojciecha Winnika, a także świetne obrony niektórych bardzo trudnych piłek, pozwalających na wypracowanie skutecznej kontry, spowodowały, że na drugą przerwę techniczną goście schodzili z czteropunktowym prowadzeniem. Stan ten dokładnie przypominał wydarzenia z pierwszego seta, i choć miejscowym udało się odrobić straty dzięki dobrej grze na siatce Karola Galińskiego, to w końcówce popełnili błędy, które odebrały im szansę na zwycięstwo. Nie pomógł również ani as Michała Dzierwy, który zmienił Patryka Akalę w polu zagrywki, ani punktowa zagrywka Krzysztofa Ferka (23:25).

Czwarty, a jak się później okazało – ostatni set sobotniego pojedynku był tym najgorszym w wykonaniu akademików. Wprawdzie otwierające tę partię punktowe zagrania Patryka Łaby, a także dobra gra na siatce Karola Galińskiego dały cień szansy na doprowadzenie do tie-breaka (10:7), jednak w kolejnych akcjach, szybko odrabiając straty, niezawodni okazali się być goście. Znakomita dyspozycja Krzysztofa Modzelewskiego, a także popisowa gra na siatce Kamila Skrzypkowskiego dały zespołowi z Suwałk trzypunktowe prowadzenie (16:13). Wyniku w tym secie nie były w stanie również odwrócić zmiany, jakie wprowadził trener Krystian Bławat. W końcówce akademicy, raz po raz kwestionując decyzje sędziów, kompletnie stanęli, a przyjezdni, za sprawą świetnych obron i wypracowaniu skutecznych kontrataków, wygrali 25:15 i cały mecz 3:1.

AGH 100RK AZS Kraków – Ślepsk Suwałki 1:3
(22:25, 25:23, 23:25, 15:25)

AGH: Akala, Ferek, Mucha, Szałański, Łaba, Szumielewicz, Dembiec (libero) oraz Galiński, Kowalski, Obuchowicz, Kosiek i Dzierwa
Ślepsk: Kałasz, Schamlewski, Makowski, Modzelewski, Skrzypkowski, Winnik, Andrzejewski (libero) oraz Bell i Skorij